تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰
2

مهمترین برنامه های عمرانی شهرداری بوکان در سال ۹۷ اعلام شد

  • کد خبر : 281328
  • 08 اردیبهشت 1397 - 12:56
مهمترین برنامه های عمرانی شهرداری بوکان در سال ۹۷ اعلام شد

شهردار بوکان ترافیک، فضای سبز، مبلمان شهری و غیره را از اولیت های این ارگان مهم خدمات رسان در فصل عمرانی جدید دانست.

به گزارش اروم نیوز به نقل از کانی پرس؛ بابک رستم پور در اولین روزهای فصل عمرانی سال ۹۷ در نشست خبری با اصحاب رسانه به مهترین برنامه های این شهرداری در سال جدید پرداخت و گفت: ترافیک، فضای سبز، مبلمان شهری و غیره را از اولیت های این ارگان مهم خدمات رسان در فصل عمرانی است.
وی، تصریح کرد: باتوجه به حجم ماشینهای شهر و تردد آنها درسطح شهر، مدیریت شهری ناچار به ورود به مسائل ترافیکی است به همین دلیل برخلاف سالهای گذشته به جای رویکرد ایمن سازی، رویکرد روانسازی ترافیکی به صورت شاخص در بودجه امسال در نظر گرفته شده است.

شهردار بوکان، در ادامه گفت: از آنجا که بوکان در شب شهری تاریک است، در بودجه امسال، مبلمان شهری با محوریت نورپردازی علی رغم هزینه بر بودن آن در اولویت قرار گرفته است.

وی، در ادامه به موضوع هدایت آبهای سطحی که در برخی از فصول سال بوکان را با بحران روبه رو می کندپرداخت، وگفت: در هنگام بارش باران به صورت سیلابی بخشی از بارانهای سطحی قابل کنترل نمی شوند اما امسال با احداث کانالهای بخش قابل کنترل آبهای سطحی را هدایت می کنیم.

رستم پور، افزود: ۴۸ نقطه شهر نیاز به احداث کانال هدایت آب سطحی دارد که امسال در مسجد تنعیم تا خیابان عشایر، خیابان قانع، میدان وحدن، خیابان ۵۵ کانالهایی را احداث می کنیم.

وی، در ادامه به برنامه شهرداری بوکان در حوزه فضای سبز پرداخت، اظهارداشت: در حوزه فضای سبز نیز احداث پارک در «دار هه رمی » به مساحت چهار هکتار و نیم، زمینهای دکتر شیخی در امیرآباد به مساحت۲۵۰۰ مترمربع به همراه ایجاد بوستانهای سبز در مسیرجاده سد به عنوان سیاحت گاه های موقت و شبانه، احداث پارک مسافر در واحد موتوری شهرداری و احیا و بازسازی پارک ملت در برنامه امسال ما قرار دارند.

شهردار بوکان، تصریح کرد: 2 قطعه زمین از اراضی ملی در ناله شکینه و روبه روی دانشگاه علمی کاربری به شهرداری واگذار شده است که درصورت بودجه با هماهنگی سازمانهای مردم نهاد به پارک تبدیل می شود.

وی،  در ادامه گفت: در حوزه مدیریت پسماند نیز آموزش تفکیک زباله تر از خشک در یکی از مناطق شهر بوکان به صورت پایلوت آغاز شده است و کارهای اداری جایگاه جدید دفن زباله بوکان نیز در استان انجام شده است و منتظرتکمیل شدن مطالعات زیست محیطی طرح هستیم تا زمین محل دفن زباله را دریافت کنیم.

رستم پور، افزود: ساماندهی ورودیهای شهری از سمت سقز، مهاباد و شاهیندژ با محوریت ایجاد حاشیه سبز و سیاحتگاه آغاز شده است و ساخت بوستان مسافر با امکانات رفاهی مناسب جهت اقامت مسافران درسمت راست میدان شهرک فرهنگیان نرسیده به ورودی سقز در برنامه قرار دارد.

وی، احداث ساختمان جدید شهرداری، احداث پایانه مسافربری جامع بوکان در جاده سد، خاکبرداری، آسفالت و جدولگذاری کامل منطقه هواشناسی را از دیگر پروژه های عمرانی شهرداری در سال جاری اعلام کرد.

شهردار بوکان، در ادامه افزود: نیاز به تحول در طرحهای سرمایه گذاری داریم و باید طرحهایی که محرک توسعه هستند مانند پروژه جامع گردشدگری و تفریحی به هدف جذب مسافر با تقویت زیرساختهای گردشگری بوکان را به مرحله اجرا درآوریم.

وی، در پایان خاطر نشان کرد: برهمین اساس تلاش می کنیم طرح توریستی و گردشگری کیوه رش و رودخانه سیمینه رود را باهدف ایجاد درآمد ثابت و رونق اقتصادی در شهر با جذب سرمایه گذار و اخذ تسهیلات آغاز کنیم.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=281328

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.