تاریخ : دوشنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۰

عشایرآذربایجان غربی بیش از 500 میلیارد ریال متضرر شدند

  • کد خبر : 281385
  • 08 اردیبهشت 1397 - 9:07
عشایرآذربایجان غربی بیش از 500 میلیارد ریال متضرر شدند

مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی گفت: عشایرآذربایجان غربی به دلیل خشکسالی بیش از 500 میلیارد ریال متضرر شدند.

بهرام زینال زاده در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، گفت: تاکنون برای عشایر این استان 96 میلیارد و 800 میلیون ریال تسهیلات بانکی جهت جبران خسارت ناشی از خشکسالی های اخیر و به منظور پرواربندی و زنجیره تولید گوشت قرمز و حمایت از تشکلهای عشایری و صندوق های خرد زنان عشایری پرداخت شده که نسبت به سال های گذشته با رشد 2 برابری روبرو شده است.

وی، افزود: این تسهیلات در 2 بخش مشتمل بر تسهیلات 4 درصدی از محل خشکسالی با بازپرداخت پنج ساله به مبلغ 76 میلیارد و 800 میلیون ریال و  تسهیلات 10 درصدی از محل صندوق توسعه ملی با بازپرداخت یکساله به مبلغ 20 میلیارد ریال به عشایر و تشکلهای عشایری پرداخت شد.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی، اظهارداشت: با توجه به نقش مهم زنان در جامعه عشایری و در راستای حمایت از آنان نیز 15 صندوق خرد زنان عشایری هر کدام، به مبلغ 250 میلیون ریال از تسهیلات قرض الحسنه برخوردار گردیده اند.

وی، با بیان اینکه عشایر آذربایجان غربی بیش از 550 میلیارد ریال متضرر شدند، ادامه داد: عشایر این استان به دلیل خشکسالی های اخیر در بخش کشاورزی حدود 200 میلیارد ریال و در بخش بهره مندی از علوفه مرتع حدود 360 میلیارد ریال متضرر شده اند.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی، با اشاره به توزیع 17 هزار تن نهاده های کشاورزی و دامی در بین عشایر گفت: سبوس، کنسانتره، آرد و سوخت نفت و گاز از جمله مواردی است که جهت بهبود معیشت جامعه عشایری در بین عشایر استان توزیع شده است.

وی، با اشاره به اینکه عشایر آذربایجان غربی 2 میلیون واحد دامی دارند، گفت: 60 هزار واحد از این دام ها، دام بزرگ و بقیه دام کوچک هستند.

زینال زاده، درخصوص محصولات تولیدی عشایراستان، خاطر نشان کرد: عشایر این استان سالانه 3 هزار تن پشم، 16 هزار تن گوشت و 50 هزار تن شیر را تولید و روانه بازارمصرف می کنند.

وی، ادامه داد: سال گذشته طرح آزمایشی پانل خورشیدی برای تامین انرژی برق مناطق ییلاقی در برخی مناطق استان اجرا شد و در سال جاری نیز 2 هزار فانوس های خورشیدی برای تامین روشنایی و برق مناطق ییلاقی در بین خانوار های عشایری این استان توزیع می شود.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی، افزود: همچنین در این مدت 11 حمام صحرایی  با صرف هزینه یک میلیارد و 200 میلیون ریالی در مناطق عشایری برای رفاه آنها راه اندازی خواهد شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=281385

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.