تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰
2

حضرت فاطمه زهرا(س) اصلی‌ترین الگو برای بانوان در جامعه اسلامی است

  • کد خبر : 279297
  • 17 اسفند 1396 - 12:56
حضرت فاطمه زهرا(س) اصلی‌ترین الگو برای بانوان در جامعه اسلامی است

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان‌غربی گفت: فاطمه زهرا (س) در زمان خود بانویی سخنور و توانا و آشنا به مسائل روز جامعه بوده است وزنان جامعه ما می‌توانند از این بانو برای موفقیت در مراحل زندگی خود الگوبرداری کنند

شهلا تاجفر در گفتگو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به اهمیت روز مادر در اسلام و انقلاب، اظهار داشت: با توجه به اینکه فلسفه آفرینش زن در حضرت فاطمه زهرا(س) خلاصه‌شده، ایشان ادامه‌دهنده راه پیامبر(ص) و نجات بشریت بوده و آرامش، استحکام و قوام خانواده‌ها در گرو اقتدا به حضرت زهرا(س) است.

وی، افزود: فاطمه زهرا(س) در زمان خود بانویی سخنور و توانا و آشنا به مسائل روز جامعه بود و زنان جامعه ما می‌توانند از این بانو برای موفقیت در مراحل زندگی خود الگوبرداری کنند چراکه این کار باعث موفقیت زنان جامعه اسلامی در زندگی خود خواهد بود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان‌غربی، بر لزوم معرفی ابعاد مختلف شخصیتی حضرت زهرا(س) برای جوانان تاکید کرد و گفت: جوانان به دلیل خلأهایی که وجود دارد شناخت خوبی از سیره و سخنان الگوهای عینی زندگی حضرت زهرا(س) ندارند و ما باید شخصیت حضرت زهرا(س) را دست‌یافتنی‌ معرفی کنیم.

وی، گفت: امروز نیازمند این امر هستیم که به فرزندان خود تمام ابعاد زندگی فاطمه زهرا(س) را به سبک و روش‌های نوین بشناسانیم و این مورد را به بهترین زبان تبیین کنیم که هرکس دنباله‌روی مسیر فاطمه زهرا(س) باشد سعادتمند خواهد شد.

تاجفر، افزود: فلسفه آفرینش مادر عالمی والا است و فاطمه زهرا(س) مادری نمونه برای فرزندان خود و نیز مادر تمام انسان‌های شایسته است و امیدواریم فرزندان ما دنباله‌روی زندگی این حضرت باشند و از زندگی ایشان الگوبرداری کنند.

وی، تصریح کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی شأن و منزلت زنان جامعه ما بیشتر دیده شد و از جایگاه خاصی برخوردار شدند و امروز به برکت انقلاب اسلامی در تمامی عرصه‌ها حضور فعالی دارند و نگذاشته‌اند هیچ لطمه‌ای به انقلاب زده شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان‌غربی، ادامه داد: با توجه به وجود ظرفت در زنان جامعه ما آنان می‌توانند فتوحات زیادی را به ارمغان بیاورند و می‌توان گفت اسلام این زمینه را برای فعالیت زنان ایجاد کرده و امروزه زنان پا به پای مردان در عرصه کار و تلاش با حمایت مسئولین در خط مقدم انقلاب حضور دارند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=279297

نوشته های مشابه

30خرداد
کارنامه موفق کانون عاشیق‌های حوزه هنری آذربایجان‌غربی
کارشناس موسیقی حوزه هنری آذربایجان غربی خبرداد:

کارنامه موفق کانون عاشیق‌های حوزه هنری آذربایجان‌غربی

30خرداد
منتخبان شورای اسلامی شهر مهاباد مشخص شدند

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.