تاریخ : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰
4

پرونده زمین‌خواری در آذربایجان‌غربی وجود ندارد/ تشکیل ۷۱۹ فقره پرونده چرای دام غیرمجاز در استان

  • کد خبر : 279278
  • 16 اسفند 1396 - 15:25
پرونده زمین‌خواری در آذربایجان‌غربی وجود ندارد/ تشکیل ۷۱۹ فقره پرونده چرای دام غیرمجاز در استان

فرمانده یگان حفاظت از منابع طبیعی آذربایجان غربی گفت: از ابتدای سال تاکنون یک هزار و 417 فقره پرونده تخریب و تصرف و ۷۱۹ فقره پرونده چرای دام غیرمجاز تشکیل و در حال رسیدگی است.

به گزارش اروم نیوز، سرهنگ یونس علی ابراهیم پور در نشست پیش از ظهر امروز با اشاره به تعداد پرونده‌های تشکیل‌شده اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون یک هزارو 417 فقره پرونده تخریب و تصرف و ۷۱۹ فقره پرونده چرای دام غیرمجاز تشکیل و در حال رسیدگی است.

وی افزود: خوشبختانه در آذربایجان غربی هیچ‌گونه پرونده زمین‌خواری که در قانون آمده است وجود ندارد فقط 3 مورد تصرف که در 2 مورد شهرستان سردشت و یک مورد در شهرستان ارومیه به وجود آمده بود که رفع تصرف‌شده است و زمین از دست متصرفین آزادشده است و برخورد قانونی با این متخلفین صورت گرفت.

فرمانده یگان حفاظت از منابع طبیعی آذربایجان غربی تصریح کرد: حدود 596 فقره پرونده جلوگیری از تخریب و تصرف‌شده است و اراضی ملی و منابع طبیعی را تخریب می‌کردند به دام کشت‌های منابع طبیعی افتادند و از تخریب و تصرف منابع طبیعی جلوگیری به عمل آمد این تعداد پرونده‌ها آنان به مقامات قضایی ارجاع داده نشده است.

وی افزود: در استان اتاق مانیتورینگ وجود دارد که این اتاق برای اولین بار در سطح کشور به‌صورت مانیتورینگی در آذربایجان غربی در سازمان جنگل‌ها راه‌اندازی شده است که در این مکان به‌صورت شبانه‌روزی حضور دارند و آماده دریافت اخبار و گزارشاتی که از سطح استان با استفاده از شماره تلفن‌های 1504 و سامانه پیام کوتاه 100000001504 است.

سرهنگ ابراهیم پور بیان کرد: 105 فقره اجرای احکام قضایی به‌عمل‌آمده است که از این تعداد اجرای احکام قضایی رفع تصرف‌شده است بیش از یک هزار و 452 هکتار از اراضی ملی رفع تصرف‌شده و به اراضی ملی و منابع طبیعی برگشت داده‌شده است.

فرمانده یگان حفاظت از منابع طبیعی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: در 11 ماه سال جاری 608 نفر دستگیرشده و 2 نفر نیز در زندان هستند اینان افرادی هستند که به تذکرات توجه نکرده‌اند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=279278

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.