تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰
4

مسئولان از دامن زدن به اختلافات پرهیز کرده و به وعده های خود عمل کنند/ عدالت در تقسیم بودجه استان ها رعایت شود/کارفرمایان در پرداخت حقوق کارگران اهتمام داشته باشند

  • کد خبر : 279018
  • 11 اسفند 1396 - 13:20
مسئولان از دامن زدن به اختلافات پرهیز کرده و به وعده های خود عمل کنند/ عدالت در تقسیم بودجه استان ها رعایت شود/کارفرمایان در پرداخت حقوق کارگران اهتمام داشته باشند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با بیان اینکه مسئولان از دامن زدن به اختلافات پرهیز کرده و به وعده های خود عمل کنند گفت: در خصوص تقسیم بوجه های استانی عدالت رعایت شده و کارفرمایان در خصوص پرداخت حقوق آخر سال کارگران اهتمام داشته باشند.

به گزارش اروم نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ارومیه گفت: لازمه پیشرفت آذربایجان غربی در زمینه های مختلف کنار گذاشتن اختلافات توسط مسئولان است.

وی جرو بحث مسئولان و جوابیه صادر کردن آنان برای یک دیگر را غیر قابل قبول خواند و افزود: مردم در هیچ شرایطی این وضعیت را قبول نخواهند کرد چرا که همین مردم در پیشرفت اهداف نقش قابل توجه داشته و عملکردشان مورد قبول است و تمام امورات مسئولان در این زمینه تنها با هواهای نفسانی صورت می گیرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی  با اشاره به اینکه فرصت‌ها یکی پس از دیگری از دست می‌رود، بیان داشت: شرایط جغرافیای استان بسیار حساس است و امروز زمان مطرح کردن مسائل قومیتی و مذهبی نیست باید از زمان ها و موقعیت ها در راستای پیشبرد اهداف و پیشرفت استان استفاده مفید و قابل توجهی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه مطرح کردن مسائل قومیتی از اقدامات شیطانی است، اظهار کرد: به جای این حرف‌ها به درد و دل‌ها و مشکلات مردم رسیدگی کنند و این مورد قبول نیست که پس از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی بسیاری از شاخص‌ها در استان پایین باشد.

حجت الاسلام قریشی با تاکید بر اینکه مسئولان به وعده های خود عمل کنند تصریح کرد: امروز درخصوص راه آهن ارومیه شاهد وعده ها و زمان های مختلفی هستیم دیگر زمان شعار دادن نیست مسئولان  بایدوعده های خود را عملی کنند و از دادن وعده هایی که عمل به آن غیر ممکن است دوری کنند.

امام جمعه ارومیه در ادامه با اشاره به بیانات رهبری اذعان داشت: امروزه اشرافی‌گری جامعه را فرا گرفته است و دچار ارتجاع و عقب‌گرد شده‌ایم و مسئله برقراری عدالت اجتماعی موضوع مهمی بوده که در جامعه به فراموشی سپرده شده است.

وی با بیان اینکه آنهایی که بودجه کشوری را تنظیم و تقسیم می‌کنند باید عدالت را در تقسیم آن در بین استان‌های مختلف کشور رعایت کنند، گفت: تنظیم بودجه از مهم ترین محور های عدالت است و باید به درستی در تقسیم آن توجه شود این درست نیست که برخی استان‌ها با پارتی‌بازی و بلند کردن صدا بودجه‌های بیشتری بگیرند و  آنها که صدایی ندارند از تقسیم بودجه بی‌نصیب باشند و این استان‌ها هم خدایی دارند.

حجت الاسلام قریشی در پایان توجه به حفاظت از بیت‌المال را موضوع مهمی دانست و اشاره کرد: بیت المال متعلق به همه مردم است و خیانت به آن تاوان بسیاری در دنیا و آخرت دارد که کمترین‌ آن خشم و غضب الهی و آتش جهنم است و در حفاظت از بیت‌المال تنها مسئولان وظیفه ندارند بلکه مردم هم در این زمینه تکلیف بر عهده دارند.

امام جمعه ارومیه با اشاره به اینکه در آستانه عید از توجه به فقرا و نیازمندان غفلت صورت نگیرد، ادامه داد: کارخانه داران و مدیران در این ایام سعی کنند تا حقوق و دستمزد کارگران و کارکنان خود را سر موعد بپردازند تا موجبات شادی و خوشحالی خانواده‌های آنها هم فراهم شود.

وی با بیان اینکه افراد غنی سهمی را برای فقیران و محرومان از مال خود در نظر داشته باشند، تصریح کرد: همه باید در زندگی خود این امر را در نظر بگیریم خداوند در قرآن می‌فرماید آنانکه که در راه خدا به فقیران کمک می‌کنند خداوند چندین برابر آن را به آنها برمی‌گرداند و خداوند روزی را با صدقه و زکات نازل می‌کند.

انتهای پیام/.

 

 

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=279018

برچسب ها

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.