تاریخ : پنج شنبه, ۲۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰
2

اتریشی‌ها بیمارستان 600 تختخوابی ارومیه را می‌سازند

  • کد خبر : 277119
  • 05 بهمن 1396 - 9:01
اتریشی‌ها بیمارستان 600 تختخوابی ارومیه را می‌سازند

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت اتریشی اقدامات مربوط به سرمایه‌گذاری، ساخت و تجهیز بیمارستان 600 تختخوابی ارومیه را بر عهده گرفت.

روح‌الله حضرتپور در گفت‌و‌ با خبرنگار اروم‌نیوز، با اشاره به برگزاری جلسه مشترک خود با مشاورز وزیر بهداشت و تیم اعزامی از شرکت سرمایه‌گذاری اتریشی، اظهار داشت: به دنبال جلسه مشترک میان مشاورز عالی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تیم اعزامی شرکت سرمایه‌گذار اتریشی، مقرر شد تا این شرکت تمام مراحل مربوط به سرمایه‌اری، ساخت و تجهیز بیمارستان 600 تختخوابی ارومیه را بر عهده بگیرد.

وی، افزود: این شرکت ظرف 3 ماه برای عقد تفاهم‌نامه در ایران حضور می‌یابد و نسبت به آغاز مراحل ساخت و تجیز بیمارستان نسل پنجمی 600 تختخوابی اقدام می‌کند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: بر اساس تعهد شرکت اتریشی، بیمارستان 600 تختخوابی ارومیه ظرف 4 سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی، بیان داشت: این شرکت که از آن به عنوان بزرگترین بیمارستان‌ساز نسل پنجم جهان یاد می‌شود، سرمایه خود را برای راه‌اندازی بیمارستان به ارومیه می‌آورد و برای نخستین بار است که چنین شرکت‌هایی برای راه‌اندازی بیمارستان در این شهر متعهد می‌شوند.

حضرتپور، در پایان خاطرنشان کرد: در طول مدت ساخت این بیمارستان شغل‌های متعددی برای جوانان ارومیه ایجاد می‌شود و با اتمام طرح نیز می‌توان ارومیه را به یکی از قطب‌های توریسم درمانی کشور تبدیل کرد.

جلسه بیمارستان

جلسه بیمارستان

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=277119

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.