تاریخ : پنج شنبه, ۲۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰
1

نمایندگان و مسئولین برای رونق کسب‌وکار تلاش کنند/ اطلاع‌رسانی دقیقی از سوی مسئولین ارائه نمی‌شود

  • کد خبر : 277074
  • 04 بهمن 1396 - 8:01
نمایندگان و مسئولین برای رونق کسب‌وکار تلاش کنند/ اطلاع‌رسانی دقیقی از سوی مسئولین ارائه نمی‌شود

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولین و نمایندگان باید تلاش خود را در جهت رونق و بهبود هر چه‌بهتر وضعیت کسب‌وکار در استان تلاش کنند.

سید هادی بهادری در گفت‌وگو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به شرایط کسب‌وکار در آذربایجان غربی، اظهار داشت: آذربایجان غربی در مقایسه با استان‌های دیگر از نظر شرایط کسب‌وکار در شرایط متوسط است و جزو استان‌های میانگین کشوری بوده است.

وی، افزود: مسئولین و نمایندگان باید تلاش خود را در جهت رونق و بهبود هر چه‌بهتر وضعیت کسب‌وکار در استان تلاش کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: اطلاع‌رسانی دقیقی از سوی مسئولین به مردم ارائه نمی‌شود و افراد به‌خوبی در جریان قوانین کسب‌وکار قرار نمی‌گیرند.

وی، ادامه داد: فرصت‌هایی که برای کسب‌وکار در استان به وجود می‌آید مردم به‌موقع از این فرصت‌ها آگاهی پیدا نمی‌کنند و این موضوع در آذربایجان غربی بیشتر به چشم می‌خورد و آذربایجان غربی در و بحث آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی در حوزه کسب‌وکار ضعیف است.

بهادری، خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها، اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی و مراکز فنی و حرفه‌ای فعالیت خود را درزمینهٔ کسب‌وکار افزایش دهند هرچقدر فعالیت بیشتری انجام دهند کفیت کسب‌وکار در استان بهبود پیدا خواهد کرد.

وی، در خصوص وضعیت معیشتی مردم آذربایجان غربی افزود: وضعیت معیشتی مردم در شرایط کنونی خوب است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: رشد اقتصادی کشور بدون نفت تقریباً به‌صورت 3 یا 4 درصد است و با رشد 8 درصدی که در برنامه‌ها پیش‌بینی‌شده فاصله‌داریم ولی نسبت به سال‌های گذشته که رشد اقتصادی منفی 7 بوده وضعیت اقتصادی مناسبی را شاهد هستیم.

وی، اظهار داشت: تورم روی عدد 9 تا 11 درصد کنترل‌شده اما با توجه به اینکه در حال حاضر فضای اشتغال به شکل چشمگیر بهبود نیافته و تعداد ورودی‌های بازار کار افزایش‌یافته و نسل جدید نیز به اشتغال نیاز دارد و این نسل هر حال افزایش است باید تدابیر بهتری اتخاذ شود.

بهادری، خاطرنشان کرد: باید مسئولان، مردم و آن‌هایی که صاحبان حرفه هستند تمام تلاش خود را جهت بهبود وضعیت کسب‌وکار و وضعیت معیشتی مردم به‌کارگیرند زیرا دشمنان کشور درصدد ضربه زدن از این مسیر هستند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=277074

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.