تاریخ : جمعه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۱

آمریکایی‌ها دیگر قدرت خلق پیروزی را ندارند/ هر چه آنها هزینه کردند،انقلاب اسلامی نفع آنرا برد/ آذربایجان مهد و تجلی شخصیت‌های بزرگ ایران است

  • کد خبر : 276935
  • 28 دی 1396 - 13:21
آمریکایی‌ها دیگر قدرت خلق پیروزی را ندارند/ هر چه آنها هزینه کردند،انقلاب اسلامی نفع آنرا برد/ آذربایجان مهد و تجلی شخصیت‌های بزرگ ایران است

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: آمریکا نه تنها دیگر همچون گذشته قدرتی در ایران ندارند بلکه تا شرق مدیترانه پس رانده شدند، تا دریای سرخ تحت تعقیب‌اند و دیگر قدرت خلق پیروزی ندارند.

به گزارش اروم نیوز، سردار حسین سلامی صبح امروز در آیین تودیع و معارفه فرمانده سپاه عاشورا در تبریز اظهار داشت: آذربایجان مهد تجلی و ظهور شخصیت‌های بزرگ و تاریخ این سرزمین گواه این حقایق است.

وی ادامه داد: رفتاری که مردم این سرزمین در واقعه تلخ فتنه اخیر نشان دادند آزمون پرافتخار دیگری برای بصیرت و ژرفای این مردم بوده است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: درست است تدبیر صحیح مسئولان، دوراندیشی و اقدامات مناسب یکی از دلایل پیشگیری بود اما این آگاهی در وجدان عمومی مردم وجود داشت که باعث شد مردم حق را از باطل تشخیص دهند.

وفاداری و ایمان با سرشت مردم آذربایجان عجین شده است

وی اذعان کرد: این مساله یک زیبایی جاودانه و ماندگار در صفحه قلب و ذهن مردم کرده و وفاداری مردم را نشان داد همچنین کرامت و مجد عظمت را باز گرداند، فکر می‌کنم اگر بخواهیم حضرت ابالفضل عباس(ع) و دست‌های بریده را در دو واژه توصیف کنیم به ایمان و وفاداری می‌رسیم اینکه آن نام مقدس معنای متفاوت برای مردم این خطه دارد نشان می‌دهد که این خصایص با سرشت آنان عجین شده است.

سلامی با تاکید بر اینکه در مقطع حساس انقلاب اسلامی به سر می‌بریم، متذکر شد: اسلام برای باز کردن غل و زنجیر بردگی، برای آزاد کردن انسان‌ها از اسارت، اجتناب از طاغوت، احیای کرامت انسان‌ها و ایجاد روح حریت، آزادگی و تحقق عدالت ظهور کرد.

وی با بیان اینکه هر بار اسلام بر عرصه حاکمیت ظهور داشت همه ستمگران با تمام قوا در مقابل آن ایستادگی کردند، ادامه داد: در ابتدای ظهور اسلام نیز همه کفار و مشرکان صف آرایی کردند و پیامیر(ص) با مردمی قلیل و ضعیف از قدرتمندان آن روز عبور کرد.

شایسته نبوده و نیست که یهود و نصارا بالا سر مسلمانان باشند

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران یادآور شد: در زمان انقلاب زمانی که مسلمانان در گورستانی از جهل مدرن به خواب رفته بودند همه هویت و شخصیت و حیثیت و فرهنگ غنی در پیشگاه حس قدرت طلبی قدرتمندان ذبح شده بود، اسلام آمد تا هویت از دست رفته را به مسلمانان برگرداند، تا آنان را ازخواب شبیه به مرگ بیدار کند، کرامت، اقتدار و شوکت آنان را بازگرداند لذا شایسته نبوده و نیست که یهود و نصارا اولیای مسلمانان باشند.

سلامی بیان کرد: امام راحل(ره) بیرق این آزادی و استقلال را با انقلاب اسلامی برافراشت و همه منافقان و مستکبران مانند صدر اسلام مقابل آن ایستادند و یک تاریخ سختی آفریده شد.

وی تاکید کرد: در گذرگاه این تاریخ پر فراز چهل ساله زندگی کرده‌ایم و هر کدام از این فرازها کافیست برای هر کشور بزرگ دیگری که تاریخ متفاوت و شکست رقم بزند اما ملت بزرگ ایران به برکت رهبری امام (ره) و رهنمودهای حیاتی امام خامنه‌ای توانست بر طاغوت‌های بزرگ که هرکدام امپراطوری بی نظیر بشر بودند، فایق آیند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران گفت: آمریکایی که ملت ایران بارها اورا شکست داده و ناکام گذاشته‌اند بی‌بدیل ترین قدرت تاریخ بشر از جهت مظاهر مادی و سیاسی و فرهنگی است.

ملت ایران بارها آمریکا را ناکام گذاشته است

وی ادامه داد: ماهواره‌ها و مراکز تولید فیلم‌های جهانی، شبکه‌های اطلاع رسانی جهانی، بزرگترین قدرت اقتصادی و قدرت نظامی تحت سیطره  آمریکاست، ما همه اینها را می‌دانیم اما همین قدرت بزرگ در این چهل سال گذشته که تمرکز خود را بر قلب تحول اسلام  گذاشته فقط شکست خوردن را از ما آموخته است.

سلامی افزود: روزگاری استعمارگران تمام تمرکز خود را بر این کشور گذاشتند تا به تاریخ کشور ما برگردند لذا یک جنگ هشت ساله جهانی را مدیریت کردند.

این رزمنده دوران دفاع مقدس تاکید کرد: در واقعیت تنها جنگ بین عراق و ایران نبود بلکه عقبه سیاسی و عملیات روانی و رسانه‌ای کاملا جهانی داشت.

وی افزود: بخشی از قدرت‌های جهان و ائتلاف جهانی با سناریوهایی مشخص و ویرانگر حضور داشتند اما ملت ایران با تکیه بر قرآن ایستاد و با الهام از عاشورا و لایت فقیه آنان را شکست داد این ایران به اضافه اسلام و قرآن چیزی است که دشمنان ما می‌خواهد با خط تفرقه آن را از اذهان ملت ما محو کند.

سلامی گفت: در جنگ هشت ساله ایران پیروز و دشمنان مایوس شدند و حقیقت ظهور قدرت جدید به نام اسلام را پذیرفت یعنی هندسه جهان دارای ضلع جدید شد و خداوند اراده کرد تا در عرصه‌های سخت به امتحان در بیاییم و قدرتمند شویم تا ادبیات مقاومت در برابر قدرتهای بزرگ و ظرفیت‌های خود ایجاد کنیم.

وی افزود:  بعد از جنگ ما راهبرد و استراتژی دفاعی مقابله قدرت تاریخ بشر را تجربه کردیم و اگر امروز می‌بینیم ارکان دفاعی ما به قدری مستحکم و به قدری عمیق هستند که هیچ قدرتی در دنیا نمی تواند نگاه چپ به آن داشته باشد ناشی از تاریخ روشن کوتاه اما فشرده است.

سلامی با بیان اینکه جهاد امروز مشخصه اصلی جهان اسلام است، اذعان کرد: امروز همه جا میدان جهاد علیه اسلام و مسلمانان و جهان اسلام شده است.

وی همچنین با اشاره به ادعای آمریکایی ها مبنی بر ترس ایران از آنها، گفت: روزگاری مستشاران نظامی آمریکایی، ایران را اداره می کردند اما امروز نه تنها در ایران حضور ندارند بلکه تا شرق مدیترانه پس رانده شدند و تا دریای سرخ تحت تعقیب اند، و آمریکایی‌ها قدرت خلق پیروزی ندارند.

جانشین فرمانده کل سپاه با تاکید بر پایان ذخایر استراتژیک در آمریکا، گفت: آنها هر چه هزینه کردند، انقلاب اسلامی نفع آن را برد.

وی تاکید کرد: امروز شکست سیطره آمریکا برجهان را مشاهده کردید آنان تمام قدرت خود را بسیج کردند تا در سازمان ملل علیه ایران رای‌گیری کنند در خود فتنه هم آمریکایی‌ها میگویند که اگر رفتار شتاب‌زده آنان بدون روانشناسی رفتار مردم ایران نبود این شکست به نام آنها رقم نمیخورد.

وی اذعان کرد: دشمنان ما وقتی متوجه عدم توانایی سیاست توانبخش برای وضعیت فعلی خود و ناامیدی از ممانعت اقتدار بیرونی ما شدند رویکرد دستکاری نظام امنیت داخلی ایران را تعقیب کردند.

سلامی افزود: می‌دانیم که رسانه‌ها، فضایی مجازی و موهومی برای سیاستگزاران غیر حقیقت بین عالم ایجاد می‌کند و دشمنان فکر می‌کردند ملت ایران از انقلاب خود پشیمان و اعتمادشان را به نظام از دست داده‌اند.

تصور می‌کردند ملت ایران منتظر رابین‌هودی از غرب است

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: تصور می‌کردند ملت ایران منتظر است تا رابین‌هودی از غرب فرا برسد و جرقه‌های انقلابی زده شود اما این‌ها رویاها و تصوراتی بود که تنها در خواب ممکن است.

وی ادامه داد: با این نگاه وارد موضوع شدند ولی خوشبختانه به یک واقعیت جدید پی بردند و همه آنهایی که فکر می‌کردند در ذهنیت مردم ایران تغییری ایجاد شده سیل خروشان جمعیت را دیدند که در همین تبریز ملائک زمینی خدا به صورت خودجوش و بی هیچ تبلیغ و فراخوان رسمی به میدان آمدند و از انقلاب و نظام و رهبرشان چقدر زیبا و نجیبانه دفاع کردند.

سلامی اظهار کرد: این راهپیمایی‌ها از معرفت، آگاهی، شعور و زیبایی سرشار بود برعکس آن تظاهرات یاوران شیطان وجنود ابلیس که فقط آتش زدن، تخریب و اهانت بود، فاصله‌ای که در این دو صحنه وجود داشت نشان از شایستگی ملت ایران می‌داد.

هرچه نرمش کنیم، دشمن سرسخت‌تر می‌شود

وی عنوان کرد: ما آموخته‌ایم هروقت سرسختیم دشمنان منعطف‌اند و اگر منعطف شویم آنها سختند و این بازی حاصل ضربش صفر است، تجربه داریم هرگاه دشمن روبه مذاکره می‌آورد در میدان قدرت ضعیف شده و مذاکره برای او منطق مقابله با نوعی جدید را دارد

جانشین فرمانده کل سپاه متذکر شد: مذاکره برای دشمن به معنای سیطره است نه تعامل و توافق واینها را می‌دانیم، ما هیچ راهی جز قدرتمند بودن را برای امن پیشرفته و مستقل بودن نمی‌شناسیم

وی ادامه داد: اگر گذری به تاریخ جغرافیای ملت‌ها بیندازیم ملت‌های ضعیف یا از جغرافیای سیاسی عالم حذف یا اشغال و یا تسلیم شدند تنها کسانی ماندند که ایستادند و ما همین راه را انتخاب کردیم تاکیدمان بر این است که مردم عنصر اصلی این انقلاب هستند و ماخادمان و پیش مرگان آنها در میدان‌های سخت و تلخ هستیم.

گفتنی است در پایان این مراسم، از زحمات سردار کریمیان بعد از 51 ماه خدمت در سمت فرماندهی سپاه عاشورا تجلیل و سردار عابدین خرم، فرمانده جدید سپاه عاشورا معرفی شدند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=276935

ثبت دیدگاه