تاریخ : سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰
4

دولت در صدد ساماندهی کوله بری در چارچوب بازارچه های مرزی است/رونق اقتصادی کشور با تولید داخلی و خرید کالای ایرانی

  • کد خبر : 276587
  • 17 دی 1396 - 12:55
دولت در صدد ساماندهی کوله بری در چارچوب بازارچه های مرزی است/رونق اقتصادی کشور با تولید داخلی و خرید کالای ایرانی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: کوله بری که از راه های امرار معاش مرزنشینان در برخی از مناطق مرزی کشور است، توسط دولت از رطیق بازارچه های مرزی ساماندهی می شود.

عین الله شریف پور در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با تاکید بر شعار سال که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام نوروزی ایشان به سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شد، اظهار داشت: ولی امر مسلمین جهان در پیام نوروزی خود در ابتدای سال با انتخاب این شعار برای سال 96 تاکید بر توان تولید داخلی را در اولویت امور بیان نمودند.

وی با اشاره به اینکه این به معنای قطع ارتباط با با دنیا و خارج از کشور نیست، افزود: اگر بر داشته های ملی و توان خود اتکا داشته باشیم به نفع اقتصاد کشور است، چرا که تولید داخلی باعث اشتغال می شود اشتغال رشد را به همراه دارد و رشد باعث افزایش درآمد سرانه مردم می شود که همگی زنجیروار به یکدیگر ارتباط دارند.

رونق اقتصادی کشور با تولید داخلی و خرید کالای ایرانی

شریف پور، اضافه کرد: در راستای تحقق فرمایش حضرت آقا دو وظیفه داریم که ابتدا مردم به تولیدکنندگان داخلی اعتماد داشته باشند و تولید داخلی که کیفیت آن برابر کالاهای وارداتی است را بر اساس وظیفه شرعی، قانونی و عرفی خود در اولویت خرید قرار دهند و همچنین تولید کنندگان نیز بدانند افزایش کیفیت تولید و رقابت موجب افزایش در فروش و رونق اقتصادی بازار است، رقابت هم در معنای رقابت با هم صنفان خود و هم رقابت در قیمت تمام شده پایین برای مصرف کننده که موجب افزایش فروش می شود.

نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس با اشاره به خرید اجناس با کیفیت دارای قیمت پایین توسط عموم مردم، گفت: اگر کیفیت کالایی که تولید می شود با کالاهای خارجی برابر باشد و قیمت آن پایین باشد مردم به دنبال کمترین هزینه هستند و حتما اجناس داخلی را به خارجی ترجیح می دهند.

مرزنشینان، مرزداران ایران اسلامی هستند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: رهبر انقلاب در بیانات خود که در مورد قاچاق نسبت به مسئولان بیان کردند، برخی این را تعبیر نادرستی کردند که حضرت فرمود منظور من مبارزه با مرزنشینان و کوله برها نیست و در اینجا مراد از افرادی است که قاچاق را به صورت سازمان یافته از مبادی رسمی مرزی کشور وارد می کنند که باید با اینان برخورد شود.

وی با بیان اینکه مرزنشینان ما مرزداران و مرزبانان کشور ما هستند، تصریح کرد: مرزنشینان غیور بارها در عرصه های مختلف مرزبانی و حراست خود از مرزهای کشور را به اثبات رساندند، دولت نیز اخیرا در صدد ساماندهی کولبری در چارچوب بازارچه های مرزی است چرا که مرزنشینان ما بسیار عزیز و محترم بوده و باید از مراودات مرزی اینان حمایت شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=276587

نوشته های مشابه

28اردیبهشت
روی اشک تمساح پس انداز نکن!
28اردیبهشت
فرمانده جدید سپاه مهاباد معرفی شد
با حضور سردار شهسواری؛

فرمانده جدید سپاه مهاباد معرفی شد

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.