تاریخ : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰
2

حرکت زیر پرچم اسلام موجب موفقیت مسلمانان می شود

  • کد خبر : 276260
  • 11 دی 1396 - 16:05
حرکت زیر پرچم اسلام موجب موفقیت مسلمانان می شود

امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: مسلمانان باید با کنار نهادن اختلافات و حرکت زیر پرچم اسلام در راستای موفقیت روز افزون خود بکوشند.

به گزارش اروم نیوز، ماموستا «عبدالقادر بیضاوی» امروز در همایش نسل نور که در محل سالن همایش های اداره برق آذربایجان غربی با حضور سادات تسنن و تشیع برگزار شد، با بیان اینکه آیت الله قریشی از شخصیت های مهم جهان است، اظهار داشت: در گذشته برای شناسایی سادات از یکدیگر از علامت های سبزی که بر سر می نهادند، استفاده می کردند که در برخی مناطق هنوز هم این علامت ها با استفاده از کلاه و عرقچین و شالهای سبز رواج دارد.

وی با تقدیر از اجرای همایش نسل نور که ویژه سادات برگزار شده، افزود: مسلمانان خود را منحصر به شیعه و سنی نکرده و در جهت اتحاد و همدلی و همبستگی میان یکدیگر بکوشند، اختلافات جزیی و سلیقه ای میان تمام اقوام و مذاهب وجود دارد اما این اختلافات میان مسلمین قلب مومنان را میرنجاند و باید در راستای رفع آن کوشید.

ماموستا بیضاوی با تاکید بر اینکه حرکت در زیر پرچم اسلام موجب موفقیت و شکوفایی مسلمین می شود، ادامه داد: مسلمانان باید با کنار نهادن اختلافات و حرکت زیر پرچم اسلام در راستای موفقیت روز افزون خود بکوشند.

امام جمعه اهل سنت ارومیه تصریح کرد: اسلام راه رسیدن و دستیابی به سعادت دنیوی و اخروی را برای همه ما ترسیم کرده و اگر رهروی راستین این راه باشیم و از آن غفلت نکنیم در رسیدن به این سعادت موفق می شویم.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم در تکریم سادات گفت: سادات از نسل پیغمبر مکرم اسلام بوده و باید با دوری از گناهان و داشتن اخلاق نیکو خود را که از ذریه پیامبر هستند الگوی مردم جامعه قرار دهند.

برگزاری بیش از 1000 جلسه در راستای گرامیداشت سادات در آذربایجان غربی

در این مراسم، رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت آذربایجان غربی نیز گفت: بیش از 1000 جلسه گرامیداشت سادات و میلاد پیامبر مکرم اسلام (ص) در شهرهای مختلف آذربایجان غربی برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین عسگر فعال آذر نیز در این همایش با تاکید بر اهمیت احترام به سادات، اظهار کرد: هدف از برگزاری این همایش، توجه به اشتراک های موجود میان مسلمانان شیعه و سنی و نیز وحدت و اتحاد هرچه بیشتر است.

وی افزود: احترام به اولاد پیامبر تنها اختصاص به دین اسلام نداشته و در تمام ادیان الهی، پیروان آن دین به نوادگان و فرزندان پیامبران خود احترام گزارده و آنان را مورد لطف و تکریم خود قرار می دهند.

حجت الاسلام فعال آذر گفت: تشیع و تسنن هواره سادات را که از ذریه حضرت محمد مصطفی (ص) هستند مورد لطف خود قرار داده و به آنان احترام می گذارند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=276260

نوشته های مشابه

20اردیبهشت
افتتاح ۴۰ خانه هلال احمر در آذربایجان‌غربی
به مناسبت هفته هلال احمر انجام شد؛

افتتاح ۴۰ خانه هلال احمر در آذربایجان‌غربی

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.