تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰
2

حذف باورهای دینی و مسائل اعتقادی از موضوع علم باعث آسیب‌رساندن به وحدت حوزه و دانشگاه است

  • کد خبر : 275304
  • 27 آذر 1396 - 13:50
حذف باورهای دینی و مسائل اعتقادی از موضوع علم باعث آسیب‌رساندن به وحدت حوزه و دانشگاه است

مدیر حوزه‌های علمیه آذربایجان غربی گفت: اگر باورهای دینی و مسائل اعتقادی را از مسائل علم روز حذف کنیم باعث آسیب رساندن به وحدت حوزه و دانشگاه است و این 2 مرکز ضربه خواهند دید.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین صفدر محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به وحدت بین حوزه و دانشگاه اظهار داشت: با توجه به اینکه خود مقام معظم رهبری فردی دانشگاهی بوده‌اند این خود ‌یکی از پیشرفت‌های وحدت و حوزه و دانشگاه است.

وی، افزود: وحدت حوزه و دانشگاه رو به رشد است ولی این‌رو به رشد شدن کافی نبوده و مسئولین حوزه و دانشگاه باید به این موضوع توجه داشته باشند و با تمام قدرت برای رشد وحدت حوزه و دانشگاه تلاش کنند.

مدیر حوزه‌های علمیه آذربایجان غربی، در خصوص آفت‌های حوزه و دانشگاه گفت: موضوعاتی که می‌تواند بین حوزه و دانشگاه جدایی به وجود آورد این است که مبنای مسلمانان و مؤمنین دین و قرآن است ما هر مقدار که در حوزه‌ها مباحث دینی و علوم دینی و الهی گفته می‌شود و دردانشگاها نیز باید به این کیفیت باشد.

وی، ادامه داد: اگر ما در حوزه یا دانشگاه در مباحث دینی کم‌کاری کنیم این خود باعث آسیب رساندن به وحدت حوزه و دانشگاه می‌شود چون یکی از فلسفه‌های حوزه و دانشگاه این است که هم علوم تجربی و هم علوم حوزوی رنگ الهی بگیرند برمبنای توحید و باورهای دینی باشد.

حجت‌الاسلام محمدی، افزود: اگر باورهای دینی و مسائل اعتقادی را از مسائل علم روز حذف کنیم باعث آسیب رساندن به وحدت حوزه و دانشگاه است و این دو حوزه ضربه خواهند دید.

وی، افزود: با توجه به اینکه انقلاب اسلامی در جمهوری اسلامی منشأ حرکت روحانیت است و از طرف دیگر امام خمینی(ره) می‌فرماید دانشگاه منشأ و مبدأ تحولات است و اگر به معنی واقعی وحدت میان حوزه و دانشگاه شکل پیدا نکند جوامع ما آسیب‌پذیر خواهد بود.

مدیر حوزه های علمیه آذربایجان غربی، تصریح کرد: هرگاه در راستای وحدت حوزه و دانشگاه و با توجه به حوزه علمی همراه با مبانی دینی حرکت کنیم، طبیعتاً مسائل اجتماعی، اقتصادی، مدیریتی و روانی و روحی جامعه حل خواهد شد.

وی، در پایان خاطرنشان کرد: ثمره وحدت حوزه و دانشگاه در جامعه و در رفتار مردم و حتی در مسائل اقتصادی و سیاسی و مسائل بین‌الملل ملموس و قابل‌دیدن است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=275304

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.