تاریخ : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰
1

جهان عاری از خشونت تنها با ایستادگی در برابر حکام ستمکار محقق می‌شود/ آمریکا پرچمدار خشونت در جهان است

  • کد خبر : 275322
  • 27 آذر 1396 - 14:23
جهان عاری از خشونت تنها با ایستادگی در برابر حکام ستمکار محقق می‌شود/ آمریکا پرچمدار خشونت در جهان است

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: آمریکا پرچمدار خشونت در جهان است و این را به صورت علنی در حمایت از دولت جنایتکار آل سعود می توان مشاهده کرد.

به گزارش اروم نیوز، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن اختری در نشست علمی تخصصی فرهنگ تعایش و گفتگو که در پردیس دانشگاه ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: یکی از مسائل عمده جهان امروز همزیستی مسالمت آمیز، تعایش و مسئله مبارزه با خشونت و افراطی گری و نیز مهمتر از همه اینها ایجاد جهان عاری از خشونت و افراطی گری است.

وی با اشاره به اینکه همه ادیانی که خداوند برای انسان انتخاب کرده، اسلام است، افزود: اسلام به معنای تسلیم شدن است، پذیرش، سلم و همگرایی که اساسا همه پیامبران الهی در برابر خداوند تسلیم بودند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، با اشاره به آیات پایانی سوره آل عمران و تاکید بر نقش ارتباط در زندگی انسان ها، بیان کرد: ائمه معصوم در مسئله گفتگو که در اصطلاحات امروزی به مناظره و در تعبیرات عربی به محاوره تعبیر می شود، سرلوحه ما بودند و امام رضا(ع) قله گفتگوهاست؛ یکی از برجسته ترین فرازهای امام رضا(ع) که برای دیگران شناخته شد گفتگوی امام با روسای ادیان از کشورهای مختلف با صبر و حلم بود.

وی، با تاکید بر اینکه اسلام پایه گزار زندگی بر پایه ارتباط و گفتگوی آزاد است، اضافه کرد: مدارا با مردم، نشان دادن عشق و مهر و محبت به بندگان خدا و مهروزی از نمونه های سبک زندگی حضرت ختمی مرتبت (ص) است چنانکه یکی از وظایف علما اینست که مردم را به خداوند علاقمند کند.

حجت الاسلام اختری، با اشاره به روز جهانی عاری از خشونت و افراطی گری، افزود: اگر به اینکه امروزه چه کسانی در صدد طرح جهانی عاری از خشونت هستند بنگریم میبینیم آمریکا در صدد ثبت این عنوان به نام خود است، آمریکایی که ایران را در رسیدن به دانش هسته ای محدود می کند به بهانه مبارزه با خشونت اما اگر سابقه آمریکا را در چند دهه اخیر بررسی کنیم خواهیم دید که این کشور از پایه گزاران خشونت در جهان است.

وی، با تاکید بر اینکه آمریکا پرچمدار خشونت در جهان است، بیان کرد: آمریکا پرچمدار خشونت در جهان است و این را به صورت علنی در حمایت از دولت جنایتکار آل سعود می توان مشاهده کرد، جنایتکاران آل سعود در منطقه حکومت می کنند و هرجا جنایتی شده و خونی آلوده شده، حضور آل سعود در آن جا آشکار است.

وی، اضافه کرد: بیش از 30 ماه و نزدیک به 3 سال است عربستان در حال بمباران یمن است، 6 سال از محاصره بحرین گذشت، شیخ عیسی قاسم که بیمار است را اجازه درمان و معالجه نمی دهند، شیخ زکزاکی در نیجریه که تیرخورده را اجازه درمان نمی دهند و با تمام این اوصاف شعار مبارزه با تروریسم را سر می دهند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، با اشاره به برخی از جنایت های آمریکا در خاورمیانه، گفت: آمریکا ادعای مبارزه با تروریسم را دارد و این در حالیست که تمامی گروههای تروریستی داعش، طالبان، القاعده و … را تاسیس کرده و به آنان کمک های مالی داده، کشورهای اروپایی را برای حمایت این گروهها دعوت کرده و باز هم دم از جهان عاری از خشونت می زند.

وی، با اشاره به مسئله اشغال فلسطین تاکید کرد: اسرائیل بیش از 60 سال است که در آنجا جنایت می کند و امریکا دولت جعلی صهیونیستی را در فلسطین با حمایت کشورهای عربی تاسیس کرده تا قبله اول مسلمین به دست اسرائیل بیفتد.

حجت الاسلام اختری، ادامه داد: اگر می خواهیم جهانی عاری از خشونت داشته باشیم باید با این افراطی گری ها مبارزه کنیم و در برابر حاکمان ستکار و ظلم ایستادگی داشته باشم، چه اینکه جهان عاری از خشونت با وعده خداوند در ظهور امام عصر(عج) تحقق پیدا می کند و در آن روز صالحان بر زمین حکومت می کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=275322

نوشته های مشابه

20اردیبهشت
افتتاح ۴۰ خانه هلال احمر در آذربایجان‌غربی
به مناسبت هفته هلال احمر انجام شد؛

افتتاح ۴۰ خانه هلال احمر در آذربایجان‌غربی

20اردیبهشت
۵۹ هزار گروه جهادی در کشور برای دریافت مجوز ثبت‌نام کردند ‍

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.