تاریخ : سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰
2

افزایش قیمت حامل‌های انرژی مصادف با ایجاد تورم در جامعه است/ باید اقشار آسیب‌پذیر جامعه در طرح‌ها مدنظر باشند

  • کد خبر : 275193
  • 27 آذر 1396 - 8:09
افزایش قیمت حامل‌های انرژی مصادف با ایجاد تورم در جامعه است/ باید اقشار آسیب‌پذیر جامعه در طرح‌ها مدنظر باشند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: افزایش قیمت حامل های انرژی موجب ایجاد تورم در اقتصاد جامعه می شود و باید پس از بررسی های کارشناسی این امر صورت گیرد.

شهروز برزگر گلشانی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با تاکید بر اینکه فعلا هیچگونه تصمیم گیری در مورد افزایش قیمت حامل های انرژی به ویژه بنزین در مجلس انجام نشده است، اظهار داشت: قطعا افزایش قیمت حامل های انرژی در معیشت همه اقشار جامعه تاثیرگزار است.

وی، با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین در معیشت تمام اقشار جامعه تاثیرگزار است، افزود: باید منتظر بوده و ببینیم در مجلس چه تصمیم گیری هایی در این زمینه انجام می شود چرا که مستلزم بررسی و بازبینی های فراوان بوده و تحقیقات دقیق در این مورد لازم است.

نماینده مردم سلماس در مجلس، با تاکید بر اینکه افزایش قیمت دو برابری سوخت مصادف با ایجاد تورم در جامعه است، ادامه داد: نظام مقدس جمهوری اسلامی همواره توجه ویژه ای به قشر مستضعف داشته و دارد و افزایش قیمت حامل های انرژی نیز از این امر مستثنی نیست.

وی، با بیان اینکه همه افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی مورد توجه و بررسی ویژه قرار می گیرند، تصریح کرد: به عنوان مثال افرادی که درآمد بیشتری نسبت به اقشار ضعیف جامعه دارند در میزان مصرف انرژی نیز مصرف بیشتری داشته و در خانه خود انواع لوسترها و نورپردازی ها را دارند اما فردی که از اقشار ضعیف جامعه محسوب می شود شاید یک صدم او هم مصرف انرژی ندارد.

برزگر، اذعان داشت: اگر قرار باشد افزایش قیمتی در زمینه حامل های انرژی صورت بگیرد تمهیداتی خواهد بود و تمام مسائل مدنظر قرار خواهد گرفت که نه تنها اقشار آسیب پذیر در این طرح رعایت و لحاظ شوند بلکه باید عدالت اجتماعی در دریافت خدماتی که شرکت های خدمات رسان انجام می دهند رعایت شود و بر پایه عدالت اسلامی باشد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=275193

نوشته های مشابه

28اردیبهشت
روی اشک تمساح پس انداز نکن!
28اردیبهشت
فرمانده جدید سپاه مهاباد معرفی شد
با حضور سردار شهسواری؛

فرمانده جدید سپاه مهاباد معرفی شد

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.