تاریخ : دوشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۱

اساس و محور ارتباط در دین اسلام گفتگو است

  • کد خبر : 275299
  • 27 آذر 1396 - 13:59
اساس و محور ارتباط در دین اسلام گفتگو است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: اساس و محور ارتباط در دین اسلام گفتگو است و تمامی ائمه معصومین (ع) باب گفت و گو و ارتباط را با دشمنان قبل از بروز هر جنگی باز می کردند.

به گزارش اروم نیوز، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در نشست علمی تخصصی فرهنگ تعایش و گفتگو که در پردیس دانشگاه ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: مسئله تعایش و گفتگو و ارتباط بین جوامع و فرق مختلف در دین اسلام از زوایای مختلف مورد بررسی قرار گرفته است و بهترین تعبیر را خداوند در قرآن کریم با بیان اینکه گرامی ترین شما نزد خداوند باتقواترین شماست، بیان می کند.

وی، با بیان اینکه محبوبترین انسانها کسانی هستند که به دیگران نیکی کنند،  افزود: روایات معصومین (ع) بیانگر این است که مردم همه عیال الله و خانواده خدا هستند که این را در دعاهای ماهخ رمضان در آن دعاهای عام و جهان شمول میبینیم که در برگیرنده همه مردم جهان است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه، با بیان اینکه باید بخاطر انسان بودن افراد آنان را مورد کرامت خود قرار دهیم، تاکید کرد: در قرآن کریم در مورد پیروان ادیان الهی با بیان لطیفی آمده که ای پیامبر به اهل کتاب بگو بیایید خداوند را عبادت کنیم و برای او شریک قائل نشویم که تعبیر جامعی است و همه ادیان الهی را در بر می گیرد.

حجت الاسلام قریشی، اذعان داشت: در اسلام اساس و محور ارتباط گفتگو بوده و جایی دیده نشده که پیامبر یا معصومین(ع) قبل از جنگ با دشمنان با آنان گفتگو نداشته باشند، که در ابتدا با تعامل آغاز شده و اگر عناد کردند همگی به این قائلند که باید دفاع کرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=275299

ثبت دیدگاه