تاریخ : سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰
2

اولین نشست علمی تخصصی فرهنگ تعایش و گفتگو برگزار می شود

  • کد خبر : 275017
  • 22 آذر 1396 - 13:20
اولین نشست علمی تخصصی فرهنگ تعایش و گفتگو برگزار می شود

رئیس مرکز مطالعات اقوام و ادیان آذربایجان دانشگاه ارومیه گفت: اولین نشست علمی تخصصی فرهنگ تعایش و گفتگو با حضور دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) و رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب قم، در ارومیه برگزار می شود.

به گزارش اروم نیوز، دکتر سید محمد صالحی در نشست خبری اولین نشست علمی تخصصی فرهنگ تعایش و گفتگو که در محل سالن جلسات مرکز مطالعات اقوام آذربایجان در دانشگاه ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: نشست علمی و تخصصی فرهنگ تعایش و گفتگو به مناسبت روز جهان عاری از خشونت و افراطی‌گریبرگزار می شود.

وی افزود: دو کارگاه و سه نشست علمی از جمله برنامه های نشست علمی و تخصصی فرهنگ تعایش و گفتگو است.

صالحی اضافه کرد: کارگاه علمی جریان شناسی سلفی گری و اندیشه های تکفیری و کارگاه علمی جریان شناسی روشنفکری و نومعتزلی در ایران و نقد و بررسی آن در این نشست تخصصی برگزار می شود.

رئیس مرکز مطالعات اقوام و ادیان آذربایجان دانشگاه ارومیه تصریح کرد: نشست علمی دانشجویان و طلاب حوزه های علمیه و علمای اهل تسنن و تشیع، نشست علمی ائمه جمعه اهل سنت و شیعه استان و نشست فرهنگ تعایش و راهکارهای عملی تعامل و گفتگو میان اقوام و پیروان ادیان و مذاهب از دیگر برنامه های علمی و تخصصی فرهنگ تعایش و گفتگو است.

صالحی گفت: آسیب شناسی موضوع وحدت و برون رفت از وضعیت موجود با رویکرد وحدت عملی و گفتمان علمی، تبیین فرهنگ تسالم و گفتگو در اسلام و معرفی چهره رحمانی و عاری از خشونت ایران اسلامی، بیان راهکارهای عملی و همدلی و احترام به آحاد مردم با تکیه بر ارزش های انسانی و بررسی مولفه های خشونت و افراطی گری و راه های مبارزه با آن از جمله اهداف این نشست علمی و تخصصی است.

وی ادامه داد: معرفی آذربایجان غربی و ارومیه به عنوان پایتخت اقوام و نماد همزیستی پیروان ادیان و مذاهب، ایجاد بستر مناسب جهت برگزاری کارگاه ها، همایش ها و کنفرانس های مشترک علمی در سطح ملی و بین المللی و گسترش روابط بین المللی با استفاده از ظرفیت گردشگری دینی و آثار باستانی از دیگر اهداف در نظر گرفته شده برای نشست علمی و تخصصی فرهنگ تعایش و گفتگو است.

گفتنی است در این نشست علمی مهمانان کشوری از جمله حجت الاسلام اختری دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع)، حجت الاسلام نواب رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب، مبلغی رئیس مرکز تحقیقات اقوام در مجلس شورای اسلامی و نیز برخی از مسئولان استانی حضور می یابند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=275017

نوشته های مشابه

28اردیبهشت
روی اشک تمساح پس انداز نکن!
28اردیبهشت
فرمانده جدید سپاه مهاباد معرفی شد
با حضور سردار شهسواری؛

فرمانده جدید سپاه مهاباد معرفی شد

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.