تاریخ : جمعه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۱

آذربایجان غربی در راستای جمع آوری تاریخ خود کم کاری کرده است/ دیدار مقام معظم رهبری بزرگترین دست آورد کنگره ملی 12 هزار شهید

  • کد خبر : 275015
  • 22 آذر 1396 - 14:50
آذربایجان غربی در راستای جمع آوری تاریخ خود کم کاری کرده است/ دیدار مقام معظم رهبری بزرگترین دست آورد کنگره ملی 12 هزار شهید

دبیر شورای سیاست گذاری کنگره ملی 12هزار شهید آذربایجان غربی، کم کاری استان در جهت جمع آوری و مکتوب کردن تاریخ انقلابی استان را یاد آور و دیدار مقام معظم رهبری را بزرگترین دستاورد این کنگره اعلام کرد.

به گزارش اروم نیوز، سردار سرتیپ دوم عابدین خرم در مراسم تجلیل از دست اندکاران کنگره ملی 12 هزار شهید آذربایجان غربی ضمن تشکر و قدردانی از زحمات خادمان ودست اندکاران این کمیته بخصوص کارگران شهرداری اظهار داشت: این اقدام شهدایی خدمت گزاران را قیمت گذاری نمیتوان کرد چرا که همگان با جان و دل در راه شهدا قدم برداشتند.

وی دیدار مقام معظم رهبری را بزرگترین دستاورد کنگره ملی 12 هزار شهید عنوان کرد و اظهارداشت: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا لازم و ضروری است و نباید این یادها منقرض شود.

دبیر شورای سیاست گذاری کنگره ملی 12هزار شهید آذربایجان غربی، با اشاره به برگزاری 6 اجلاس دراین کنگره تصریح کرد: نگرانی و اضطراب در این مسیر بسیار زیاد بود اما با توسل به روح بلند شهدا تمامی سختی ها سهل و آسان گردید و تک تک شهدا همراه و همیار همه ما شدند.

سردار خرم در ادامه با اشاره به گزیده ای از مشکلات این کنگره ادامه داد: برای 20 هزار نفر از شهرستان های مختلف جهت حضور در کنگره ملی بزرگداشت 12 هزار شهید استان حمل و نقل در سطح استان وجود داشته و به حول و قوه الهی این حمل و نقل به دور از هر گونه مشکل ایمنی برگزار شد.

وی هدف از این کنگره را زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای آذربایجان غربی عنوان کرد و گفت : خدا را شاکریم که توانسیته ایم رضایت مندی مردم بخصوص خانواده های شهدا را به دست آوریم و شاهد تشکرهای گوناگون آنان باشیم.

دبیر شورای سیاست گذاری کنگره ملی 12هزار شهیدآذربایجان غربی، عنوان کرد: اصل کار کنگره پس ار این آغاز می شود و پایان کنگره سرآغاز برنامه ای جدید در راه شهدا است حضرت آقا در تمام سخنان خود به برجستگی فرهنگیان تاکید داشته و میتوان از سخنان ایشان در راستای تکریم گرامی داشت مقام شامخ شهدای استان  کتاب ها استخراج کرده و در اختیار جوانان قرار داد.

سردار خرم تاکید کرد: میتوان یک گنجینه فرهنگی ماندگار از کنگره ملی گرامیداشت 12هزار شهید آذربایجان غربی جهت ارایه به قهرمانان ملی کشور بدست آورد.

وی ادامه داد: آذربایجان غربی در راستای نویسندگی مکتوب و جمع اوری تاریخ انقلابی استان کم کاری کرده است هر اجلاس و کمیته متناسب با کار خود یک دیوان کار مکتوب متفاوت از گزارش کار جمع آوری کرده و نگهداری کند.

دبیر شورای سیاست گذاری کنگره ملی 12 هزار شهید آذربایجان غربی، تشکیل هیاتی اندیشه ورز در راستای جمع آوری تمام مطالب و اقدامات ارائه شده در کنگره را ضروری دانسته و گفت: این کنگره باید به عنوان نقعه عطف تاریخی برای استان باقی بماند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=275015

ثبت دیدگاه