تاریخ : دوشنبه, ۳ آبان , ۱۴۰۰

قدس؛ خط قرمز مسلمانان/ اقدام اخیر ترامپ نماد برتری‌طلبی و سرکشی در برابر قوانین و مقررات است

  • کد خبر : 274689
  • 18 آذر 1396 - 13:13
قدس؛ خط قرمز مسلمانان/ اقدام اخیر ترامپ نماد برتری‌طلبی و سرکشی در برابر قوانین و مقررات است

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری قدس را خط قرمز مسلمانان خوانده و اقدام اخیر ترامپ را یک ماجراجویی، برتری طلبی و سرکشی در برابر قوانین و مقررات دانست.

حجت الاسلام و المسلمین عسگر دیرباز در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، ضمن محکوم کردن اقدام اخیر رئیس جمهور آمریکا قدس را خط قرمز مسلمانان دانسته و اذعان داشت: بر اساس قطعنامه های سازمان ملل، قدس پایتخت فلسطین به صورت قانونی مورد تایید قرار گرفته در نتیجه چنانچه ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا در صدد آن برآمد که قدس را به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر لحاظ کرد بر خلاف قطعنامه های سازمان ملل عمل کرده است.

وی، در خصوص نحوه تنظیم شدن قطعنامه های سازمان ملل اظهار داشت: قطعنامه های سازمان ملل زمانی حالت اجرایی پیدا می کند که افکار عمومی در آن راستا قرار گیرد و امروز افکار عمومی و جهان اسلام مخالف این اقدام رئیس جمهور آمریکا هستند.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری، مسجد الاقصی را مربوط به مسلمانان دانست و افزود: اطراف مسجد الاقصی نیزمربوط به مسلمان است و در تمام سالها مسلمانان با غیر مسلمانان و پیروان سایر ادیان زندگی مسالمت آمیزی داشته اند و جنگ تجاوز از سوی غیر مسلمانان علیه مسلمانان انجام گرفته است.

حجت الاسلام دیرباز، عملکرد ترامپ را یک ماجراجویی ،برتری طلبی، سرکشی در برابر قوانین و مقررات و پشت پا زدن بر افکار عمومی جهان دانست و تصریح کرد:مسلمانان در برابر این پیشنهاد ایستاده اند و یهودی ها و مردم آمریکا که با افکار ترامپ مخالف هستندبا برگزاری تظاهرات با مسلمانان هم صدا شده و مخالفت خود را در خصوص این پیشنهاد اعلام کرده اند.

وی، راهپیمایی ضد آمریکایی ایرانیان در روز جمعه را یک اقدام مهم وتاثیر گذار خوانده و بیان کرد: امروز در نقطه عطف تاریخ قرار گرفته ایم باید از سوی مسلمانان اقدامی صحیح انجام گیرد و در مقابل دشمنان ایستادگی کنند چرا که هر چه بر خلاف این باشد یک پسرفت بزرگ برای مسلمان و پیشرفتی مفید برای دشمنان رقم می خورد.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری، خاطر نشان کرد:باید نقطه عطف و چالش را با عملکردی درست به فرصتی برای پیشرفت مسلمین جهان وخروج از بحران تبدیل کنیم تا آیندگان در خصوص عملکرد کنونی ما قضاوت صحیح داشته و آن را مطابق با آموزه های دینی دانند.

حجت الاسلام دیرباز، بر بازتاب افکار عمومی از سوی رسانه ها تاکید کرد و گفت: ترامپ با این اقدام درصدد تست حساسیت مسلمانان برآمدکه مقابله با این اقاست.

وی، وظیفه تمام مسلمانان جهان اسلام را مقابله با اقدامات غیر صحیح دشمنان دانست واظهار داشت: شورای امنیت نیز که بر اساس خواسته ابر قدرت ها عمل می کند در گذشته قطعنامه هایی برخلاف اقدامات ترامپ داشته است و لذا این عمل از سوی ما شدیدا محکوم شده و از همه مسلمانان و آزادی خواهان جهان عملکردی بجا را خواستاریم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=274689

نوشته های مشابه

03آبان
برخورد قاطع با متجاوزین به حریم راههای روستایی استان آذربایجان غربی
مدیرکل راهداری ‌حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی خبر داد:

برخورد قاطع با متجاوزین به حریم راههای روستایی استان آذربایجان غربی

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.