تاریخ : سه شنبه, ۲۸ دی , ۱۴۰۰

تدوین بودجه منصفانه باشد نه بلند پروازانه

  • کد خبر : 274722
  • 18 آذر 1396 - 15:00
تدوین بودجه منصفانه باشد نه بلند پروازانه

نماینده مردم ماکو، چالدران، پلدشت، شوط در مجلس شورای اسلامی گفت: ما از رئیس جمهور میخواهیم که اجرایی شدن بودجه راحت ترو منصفانه ترباشد و بلند پروازانه نباشد.

عین‌الله شریف پور در گفت‌وگو با خبرنگار اروم نیوز اظهار داشت: رئیس‌جمهور فردا بودجه را تقدیم مجلس می‌کند و از برنامه مالی یک‌ساله دولت را تشریح و دفاع خواهد کرد.

وی، افزود: از اشکالات بودجه در سال‌های گذشته کم بودن رویکرد عملیاتی بودجه است به این معنی که بودجه در مجلس تصویب می‌شد ولی در خروجی چیز دیگری دیده می‌شد و غیرازآن چیزی است که در بودجه پیش‌بینی‌شده است.

وی، ادامه داد: بودجه باید جامع و منصفانه باشد و خصوصاً در توزیع منابع عدالت را رعایت کنند  در اینجا به این معنا نیست که بودجه را به نسبت به سرانه جمعیت لحاظ شود من با این کار مخالفم و برعکس بر اساس آمایش سرزمینی به‌منظور رعایت عدالت در توزیع منابع که در استان آذربایجان غربی در بخش آب وضعیت خوبی دارد که مثلاً در استان یزد و مرکزی از سامان خوبی برخوردار نیستند باید به این موارد توجه خاصی شود.

نماینده مردم ماکو، چالدران، پلدشت، شوط در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ما از رئیس‌جمهور می‌خواهیم که اجرایی شدن بودجه راحت ترو منصفانه ترباشد و بلند پروازانه نباشد.

شریف پور، افزود: خواسته بنده بر این است که بیشتر در بخش‌های آب‌وخاک توجه بیشتر شود چون آذربایجان غربی درهرصورت شاکله اقتصاد استان بر پایه کشاورزی و دامداری و زیرمجموعه‌های آن‌ها نظیر آبزی‌پروری، باغداری، دام و طیور است.

وی، ادامه داد: در بحث اشتغال و آموزش نیز باید بیشتر توجه شود خصوصاً آموزش فنی و حرفه‌ای ارائه گردد صرفاً مدرک‌گرایی نباشد تاافراد با مدرک‌های فنی حرفه‌ای بتوانند در بازارهای کار مشغول شوند.

انتهای پیام/

 

 

 

 

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=274722

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.