تاریخ : دوشنبه, ۳ آبان , ۱۴۰۰

آمریکا در صدد مشروعیت دادن به حاکمیت اسرائیل است/ اقدام ترامپ اتحاد مسلمانان را نشان داد

  • کد خبر : 274698
  • 18 آذر 1396 - 14:18
آمریکا در صدد مشروعیت دادن به حاکمیت اسرائیل است/ اقدام ترامپ اتحاد مسلمانان را نشان داد

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: آمریکا با قرار دادن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل ماهیت درونی خود را آشکار کرده و نیزآمریکا می خواهد به حاکمیت اسرائیل درمنطقه مشروعیت ببخشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین جواد مجتهد شبستری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل اظهار داشت: خبری که در رسانه ها اعلام شده است که آمریکا قدس را پایتخت اسرائیل قرار داده و سفارتخانه خود را به قدس انتقال داده است از جنبه های مختلفی قابل بررسی است.

وی، افزود: آمریکایی ها با این کار خود ماهیت درونی خود را آشکار کرده و نیز آمریکا می خواهد به حاکمیت اسرائیل در منطقه مشروعیت ببخشد.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری، ادامه داد: بیت المقدس قبله نخست مسلمانان و قلب جهان اسلام است و آمریکایی ها قصد دارند که بیت المقدس را از دسترس مسلمانان دور نگه دارند و در حقیقت با اشغال فلسطین می خواهند قلب مسلمانان را اشغال کنند که این خود مطلبی است که نیت درونی آمریکایی ها را آشکار می کند.

وی، تصریح کرد: این حرکت آمریکا یک نوع اعلام جنگ بوده است و این کار آمریکا باعث خشنودی اسرائیل و سردمداران آمریکا شده است.

حجت الاسلام شبستری، ادامه داد: اگرچه بعضی از دولت ها ی فریب خورده ممکن بوده است  که به دنبال راهی برای صلح و سازش میان مسلمانان و صهیونیسم ها باشند اما با حرکتی که رئیس جمهور آمریکا انجام داده است تمام خیالاتی را که به دنبال صلح با اسرائیل بودند را باطل کرد واین یک اعلام جنگ واقعی و تعامل حقیقی است.

وی، در خصوص وظیفه مسلمانان در قبال اقدام آمریکا گفت: دولت های اسلامی و ملت های مسلمان وظیفه دارند که به هرنوع ممکن تنفر و انزجار خود را از آمریکا که پشتیبان حقیقی اسرائیل است اعلام کنند.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری، ادامه داد: همه کشورهای اسلامی ارتباط خود را با آمریکا واسرائیل قطع کنند و از این طریق این حرکت ظالمانه آمریکا را محکوم کنند.

حجت‌الاسلام شبستری در خصوص اقدام آمریکا خاطرنشان کرد: کار احمقانه ای که از سوی آمریکا رخ داده در حقیقت قدمی به نفع اسلام استو این کار سبب شد که مسلمانان با هم متحد شده و آن کسانی که در خواب غفلت بوده اند بیدار شوند و به اشتباه خود پی ببرند.

وی، افزود: یک جبهه متحد و منسجم از مسلمانان و کشورهای اسلامی در مقابل اسرائیل و آمریکا تشکیل شودواین حرکت احمقانه آمریکا، اسرائیل را به نابودی نزدیکتر می کند و اتحاد مسلمانان باعث شود که نابودی اسرائیل زودتر محقق شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=274698

برچسب ها

نوشته های مشابه

03آبان
برخورد قاطع با متجاوزین به حریم راههای روستایی استان آذربایجان غربی
مدیرکل راهداری ‌حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی خبر داد:

برخورد قاطع با متجاوزین به حریم راههای روستایی استان آذربایجان غربی

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.