تاریخ : دوشنبه, ۳ آبان , ۱۴۰۰

10 متخلف صید و شکار در سردشت دستگیر شد

  • کد خبر : 274645
  • 17 آذر 1396 - 15:09
10 متخلف صید و شکار در سردشت دستگیر شد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست سردشت گفت: در ۲۴ ساعت گذشته دو اکیب از متخلفان صید و شکار در حوزه های استحفاظی شهرستان دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مقامات قضایی شدند.

به گزارش اروم نیوز، “خالد بایزیدی” اظهار کرد: مامورین یگان حفاظت این اداره در حین گشت زنی های شبانه روزی در حوزه های استحفاظی شهرستان موفق به شناسایی ۲ اکیب از متخلفین زیست محیطی گردیدند که با موتوربرق و اسلحه شکاری اقدام شکار و صید غیرمجاز می کردند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست سردشت افزود: متخلفان پس از مشاهده مامورین از محل تخلف متواری شدند اما با تصویربرداری از صحنه های تخلف و از طریق مراجع قانونی نسبت به تشکیل پرونده برای آنها اقدام شد.

وی ادامه داد: در این راستا ۱۰ نفر متخلف صید و شکار دستگیر و از آنها ۴ اسلحه شکاری، بیش از ۱۰۰ عدد فشنگ، و ۵ رشته تور صیادی کشف و ضبط شد.

بایزیدی تصریح کرد: با توجه به برودت هوا و بارش برف عده ای از افراد سودجو و متخلف اقدام به شکار غیرمجاز پرندگانی می کنند که به منظور تامین غذا و در امان ماندن از سرما در کنار برکه ها و آبگیرها پناه می گیرند.

وی گفت: مامورین یگان حفاظت محیط زیست بصورت شبانه روزی و خصوصا در ایام تعطیل با گشت زنی در زیستگاههای حیات وحش شهرستان سردشت به انجام وظیفه مشغول بوده و با متخلفین برابر قوانین و مقررات شکار و صید برخورد می کنند.

وی اضافه کرد: امسال هیچگونه پروانه شکار صادر نمی شود و شکارچیان ضمن تمکین به قوانین، از هرگونه شکار خودداری کنند. بدیهی است در صورت مشاهده با متخلفین برابر قوانین برخورد و نسبت به معرفی به مراجع ذیصلاح قضایی اقدام می شود.

(منبع: بلفت)

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=274645

برچسب ها

نوشته های مشابه

03آبان
برخورد قاطع با متجاوزین به حریم راههای روستایی استان آذربایجان غربی
مدیرکل راهداری ‌حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی خبر داد:

برخورد قاطع با متجاوزین به حریم راههای روستایی استان آذربایجان غربی

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.