تاریخ : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰
3

دشمن در صدد شکست پایه های مستحکم وحدت مسلمین است

  • کد خبر : 274375
  • 13 آذر 1396 - 9:03
دشمن در صدد شکست پایه های مستحکم وحدت مسلمین است

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: هدف اصلی دشمنان ایران اسلامی و همه مسلمانان اعم از شیعه و سنی این است تا پایه های مستحکم وحدت مسلمین را به لرزه درآورده و آن را بشکند اما زهی خیال باطل که آن را نمی بیند.

حجت الاسلام و المسلمین عسگر دیرباز در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با تبریک ایام هفته وحدت و میلاد پیامبر عظیم الشان اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و امام صادق (ع) به تمامی علما و مسلمانان اهل سنت و شیعه، اظهار داشت: هفته وحدت سرآغاز اتحاد و اقتدار امت واحده اسلام و ناامیدی دشمنان است.

وی، با اشاره به اهمیت هفته وحدت در هرچه بیشتر شدن انسجام داخلی، افزود: هفته وحدت علاوه بر ایجاد انسجام داخلی و اقتدار میان امت اسلامی، موجب خنثی کردن نقشه های شوم دشمنان جمهوری اسلامی و مسلمانان جهان نیز می شود.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری، با تاکید بر اهداف شوم دشمنان در نابودی دین مبین اسلام و مسلمانان، بیان داشت: هدف اصلی دشمنان ایران اسلامی و همه مسلمانان اعم از شیعه و سنی این است تا پایه های مستحکم وحدت مسلمین را به لرزه درآورده و آن را بشکند اما زهی خیال باطل که آن را نمی بیند.

وی، ایجاد موانع در برابر استقرار، تقویت و تحکیم وحدت میان مسلمانان را از دیگر اهداف پلید بدخواهان نظام اسلامی عنوان کرد و افزود: بنابر فرمایش رهبر معظم انقلاب، باید به عقاید اهل سنت احترام بگذاریم و در تقویت خود کوشا باشیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری، با اشاره به وحدت شیعه و سنی در دوران 8 سال جنگ تحمیلی، این امر را از جمله عوامل پیروزی در برابر جنگ نابرابر با صدام عنوان و تاکید کرد: نه تنها در دوران جنگ تحمیلی، بلکه در موضوع دفاع از حرم حضرت زینب (س)، اهل سنت شهدای بسیاری را در این راه تقدیم اسلام کردند که بسیار ستودنی و قابل تقدیر است.

وی، در ادامه گفت: برخی از شهدای اهل سنت که از مدافعان حرم بودن اهل آذربایجان غربی بوده و جان خود را که بالاترین و ارزشمندترین کالای وجودی شان است را تقدیم کردند، این امر بیانگر این نکته است که کسانیکه  در راه دفاع از اسلام و معنویات امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب تا پای جان ایستادگی کردند تا سرانجام جان خود را تقدیم انقلاب و ارزش های والای آن کردند، فرقی ندارد شیعه باشد یا سنی، همه مسلمانند.

حجت الاسلام دیرباز، با تاکید بر اینکه آذربایجان غربی استان 72 ملت و رنگین کمانی از اقوام و ادیان است، وحدت هرچه بیشتر را میان مسلمانان شیعه و سنی، در فعالیت های مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگ و اقتصادی مثبت ارزیابی کرد و گفت: وحدت بین نیروها موجب ارتقای شاخص ها می شود.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری، با مثبت ارزیابی کردن وحدت تشیع و تسنن در پیروزی علیه شجره خبیثه داعش و برچیده شدن آن، خاطرنشان کرد: وحدت بسیار ستودنی که در نبرد علیه داعش میان شیعیان و اهل تسنن شاهد آن بودیم، موجب در هم شکسته شدن داعش و پیروزی اسلام شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=274375

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.