تاریخ : سه شنبه, ۲۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰
2

شناسایی 87 شهید روحانی در آذربایجان غربی

  • کد خبر : 273917
  • 07 آذر 1396 - 10:20
شناسایی 87 شهید روحانی در آذربایجان غربی

دبیر کل کنگره ملی 12هزار شهید آذربایجان غربی گفت: مستندات موجود بیان گراین است که قشر روحانیت با تقدیم بیش از 3هزار و 400 شهید در بین تمام اقشار شیعه و سنی دائم در میادین جبهه ها آماده بودند که از این میان 87 شهید در آذربایجان غربی هستند.

به گزارش اروم نیوز، سردار سرتیپ دم پاسدار عابدین خرم در اجلاس روحانیت کنگره 12هزار شهید آذربایجان غربی، پیروزی نیروهای مقاومت بر داعش را از برکات انقلاب خوانده و اظهار داشت:  آفرین بر شهدای حوزه روحانیت که رشته درس و مدرسه و مادیات را بریدند و سبک بالانه به پیشواز شهادت رفتند و نظام مقدس اسلامی را بر افراشته و نظام شیطان را از میان برداشتند.

وی افزود: روحانیت جامعه شمشیرشکن شدند و عشق روحانیت پرچم دار و پیشرو بودن در جنگ شد و نقشی بی بدیل در پیروزی ها انقلاب اسلامی داشته اند.

دبیرکل کنگره ملی 12هزار شهید آذربایجان غربی ، ادامه داد: مستندات موجود بیان گر این است که قشر روحانیت با تقدیم بیش از 3 هزار و 400 شهید در بین تمام اقشار شیعه و سنی دائم در میادین جبهه ها آماده بودند.

سردار خرم، تاکید کرد: آنان درس شهادت را از قرآن کریم گرفته و در تمامی عرصه های جنگ هم پاسخگو و راهگشای شبهات قرآنی در بین رزمندگان بوده و هم مجاهدی مخلص و سربازی جانفدا بودند.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی تصریح کرد: روحانیون باید بیش از پیش به رهنمود مقام عظمای ولایت گوش داده و راه شهادت روحانیت را زنده نگه دارند و بر رهنمودهای رهبری  آگاه و عالم  باشند.

وی ادامه داد: همگی باید در جهت مبارزه با تفکرات تکفیری و تروریستی و فتنه بزرگ به اصطلاح مذهبی کوشش کنند همان گونه که شاهد شکست خوردن داعش به عنوان منفورترین گروهک تکفیری بودیم.

سردار خرم تعداد شهدای روحانیت آذربایجان غربی را 87 تن اعلام کرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=273917

نوشته های مشابه

20اردیبهشت
افتتاح ۴۰ خانه هلال احمر در آذربایجان‌غربی
به مناسبت هفته هلال احمر انجام شد؛

افتتاح ۴۰ خانه هلال احمر در آذربایجان‌غربی

20اردیبهشت
۵۹ هزار گروه جهادی در کشور برای دریافت مجوز ثبت‌نام کردند ‍
20اردیبهشت
رهاسازی ۱۰۰ هزار قطعه کپور ماهی در استخرهای ذخیره آب کشاورزی آذربایجان‌غربی

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.