تاریخ : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰
1

بانوی مسلمان ایرانی باید هویت‌اسلامی خود را زنده نگه دارد/ شهدای زن الگوی لطیف و بی‌خدشه برای بانوان کشور هستند

  • کد خبر : 273888
  • 06 آذر 1396 - 13:11
بانوی مسلمان ایرانی باید هویت‌اسلامی خود را زنده نگه دارد/ شهدای زن الگوی لطیف و بی‌خدشه برای بانوان کشور هستند

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: شهدای زن الگویی لطیف و بی خدشه برای بانوان کشور هستند.

صفیه محمودزاده در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به نقش بی بدیل زنان در دوره های مختلف انقلاب اسلامی اظهار داشت: بانوان این مرز و بوم نه‌ تنها در ایام الله پیروزی‌ انقلاب‌ اسلامی‌ سهم‌ بزرگی‌ ایفا کردند، بلکه‌ در تثبیت‌ نظام‌ جمهوری‌ اسلامی‌ و تداوم‌ انقلاب‌ اسلامی‌ حرف‌ نخست‌ را زدند و با حضور در صحنه‌ انقلاب‌ اسلامی‌، توطئه‌های‌ دشمنان‌ را در عرصه‌های‌ گوناگون‌ فرهنگی‌، نظامی‌، اقتصادی‌، اجتماعی‌، سیاسی‌ و… نقش‌ بر آب‌ کردند.

وی، با اشاره به برگزاری اجلاس زنان در راستای کنگره ملی 12 هزار شهید آذربایجان غربی، افزود: اجلاس زنان با هدف معرفی الگوی شایسته به جوانان به ویژه دختران و زنان زینبی و نیز با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با شناسایی 698 زن شهیده با حضور مسئولان و خانواده شهدا در حسینیه عاشقان ثارالله ارومیه برگزار شد.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه شهدای آذربایجان غربی، با تاکید بر اینکه زن مسلمان ایرانی باید هویت اسلامی خود را زنده نگه دارد، ادامه داد: زن مسلمان ایرانی باید هویت اسلامی خود را زنده نگه دارد و با تلاش وافر خود در جهت گفتمان سازی و فرهنگسازی بکوشد.

محمودزاده، با اشاره به نقش و تاثیر زنان در پیروزی انقلاب اسلامی، به کلامی از حضرت امام خمینی(ره) استناد کرد و گفت: زنان بیش از مردان در انقلاب نقش داشته اند و با حضور میلیونی خود در راهپیمایی ها نقش آفرین بوده اند.

وی، با بیان اینکه این نخستین گام در جهت شناسایی زنان شهیده آذربایجان غربی نیست، تاکید کرد: اجلاس زنان شهیده که با شناسایی حدود 700 زن شهیده انجام شده اولین اقدام در این زمینه نیست و از سال 79 با برگزاری یادواره ها و شناسایی شهدای زن در 17 شهرستان آذربایجان غربی، به این مهم دست یافتیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=273888

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.