تاریخ : سه شنبه, ۲۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰
3

راهپیمایی اربعین حسینی بیانگر ایثار و مقاومت مسلمانان است

  • کد خبر : 272686
  • 17 آبان 1396 - 12:20
راهپیمایی اربعین حسینی بیانگر ایثار و مقاومت مسلمانان است

امام جمعه ماکو گفت: راهپیمایی اربعین حسینی بیانگر ایثار و مقاومت مسلمانان است.

حجت الاسلام و المسلمین ایوب رنجبری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به اهمیت کلمه اربعین در ادبیات دینی و عرفانی مسلمانان گفت: اربعین یا همان عدد چهل در ادبیات دینی و عرفانی مسلمانان بسیار تاثیگذار و مورد تاکید است.

وی، افزود: اربعین در بین امامان و پیامبران تنها منتتسب به امام حسین(ع) است و عشاق افراد از تمامی ادیان  و مذاهب هزاران کیلومتر به شوق او این مسیر سخت را می پیمایند.

امام جمعه ماکو، پیاده روی ار بعین را نشانه ای از وحدت و اتحاد بی مانند عشاق امام حسن(ع) خواند و تصریح کرد: این اتحاد به دوستان اهل بیت(ع) درس عظمت و اقتدار و برای استکبار پیام یاسف و تاسف را به دنبال دارد.

حجت الاسلام رنجبری، تاکید کرد: این ملت ملتی نینوایی است که همچون مولایشان زیر بار ذلت و خواری نمی روند و پیاده روی اربعین اکنون به عنوان بزرگترین و اصلی ترین کنگره اجتماع جهانیان مطرح است.

وی، افزود: راهپیمایی اربعین حسینی بیانگر پیام ایثار و مقاومت مردم ایران در برابر استکبار جهانی است و این مهم روحیه معنویت را در بین مردم افزایش داده است.

امام جمعه ماکو، با تأکید بر اینکه اربعین تکلیف آینده جهان را روشن خواهد کرد، گفت: رژیم صهیونیستی با این اربعین‌ها قطعاً شکسته خواهد شد و هر چقدر شکوه و عظمت اربعین افزایش پیدا کند، بساط استکباری و آمریکایی در کشورهای اسلامی زودتر برچیده خواهد شد.

وی، عنوان کرد: عظمت اربعین دیگر اجازه نخواهد داد که اسرائیل آرام بگیرد و به‌زودی شاهد خواهیم بود که بساط اشراری مانند داعش که به تحریک آمریکا و متحدانش به جان کشورهای اسلامی افتاده‌اند، برچیده می‌شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=272686

نوشته های مشابه

20اردیبهشت
افتتاح ۴۰ خانه هلال احمر در آذربایجان‌غربی
به مناسبت هفته هلال احمر انجام شد؛

افتتاح ۴۰ خانه هلال احمر در آذربایجان‌غربی

20اردیبهشت
۵۹ هزار گروه جهادی در کشور برای دریافت مجوز ثبت‌نام کردند ‍
20اردیبهشت
رهاسازی ۱۰۰ هزار قطعه کپور ماهی در استخرهای ذخیره آب کشاورزی آذربایجان‌غربی

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.