تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰
1

مردم با وجود ایجاد امکانات و شرایط لازم برای دوچرخه سواری، استقبال نکردند

  • کد خبر : 272511
  • 15 آبان 1396 - 8:36
مردم با وجود ایجاد امکانات و شرایط لازم برای دوچرخه سواری، استقبال نکردند

رییس سابق کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: با وجود ایجاد امکانات و شرایط لازم توسط شهرداری ارومیه، مردم استقبال قابل توجهی از طرح دوچرخه سواری نکردند.

محمد ستارپور در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، اظهار داشت: طرح سیستم هوشمند اشتراك  دوچرخه نقش زیادی در کاهش ترافیک و ارتقای فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی را جامعه امروزی دارد.

وی، افزود: كشورهاي توسعه يافته در استفاده از دوچرخ چندين گام از ما جلوتر هستند، به طوري كه اكنون مردم در كشور دانمارك 50 درصد مسافرت های درون شهری خود را با دوچرخه انجام میدهند و کشورهای هلند و آلمان به ترتيب 40 درصد و 14 درصد از دوچرخه جهت عبور و مرو استفاده مي كنند و این یکی از مرحله های تحقق شهر سالم و دستيابي به حمل و نقل پاك است.

رییس سابق کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه، درباره استفاده نکردن مردم از سیستم هوشمند اشتراک دوچرخه بیان کرد: در کشور ما میزان استفاده از دوچرخه پایین بوده و شهرداری به منظور رواج دادن فرهنگ دوچرخه سواری تصمیم به اجرای این طرح گرفت.

وی، افزود: در اوایل اجرای این طرح به دلیل استقبال نکردن مردم تصمیم بر این گرفتیم که ضمانت نامه بانکی را از این طرح حذف کنیم و حتی برای تشویق مردم نیم ساعت اول آن را رایگان کردیم و بعد نیز یک مسیر مخصوص دوچرخه در خیابان های حسنی، ارتش، امام 2، شهدای گمنام ایجاد کردیم.

ستارپور، با اشاره به اینکه متاسفانه مردم با وجود ایجاد امکانات و شرایط لازم توسط شهرداری، از طرح دوچرخه سواری استقبالی نکردند، گفت: مردم باید سبک زندگی خود را تغییر داده تا دوچرخه سواری بتواند جای خود را در بین افراد پیدا کند. مردم باید از سفرهای غیرضرور درون شهری اجتناب و در صورت نیاز مسافرت های درون شهری خود را با دوچرخه انجام دهند.

عضو سابق شورای اسلامی شهر ارومیه، افزود: در برخی نقاط شهر شرایط دوچرخه سواری و زمینه های فعالیت آن از طرف شهرداری اعمال نشده و مردم زمینه ساز فرهنگ و عرف دوچرخه سواری بوده و در کاهش آلودگی شهرها و ترافیک تاثیر گذار بوده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=272511

نوشته های مشابه

29خرداد
ارومیه از تبلیغات انتخاباتی پاک می‌شود

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.