تاریخ : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰
0

رزمایش مبارزه با بیوتروریسم و حملات سایبری در ادارات آذربایجان غربی برگزار می شود

  • کد خبر : 272203
  • 11 آبان 1396 - 11:40
رزمایش مبارزه با بیوتروریسم و حملات سایبری در ادارات آذربایجان غربی برگزار می شود

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان غربی گفت: رزمایش های پدافند غیر عامل به صورت ناگهانی و بدون اطلاع قبلی در ادارات و دستگاه های اجرایی استان برگزار می شود.

به گزارش اروم نیوز، مرتضی رضائیه آزادی در نشست با خبرنگاران با اشاره به مبحث پدافند غیر عامل اظهار داشت: ایران به خاطر موقعیت جغرافیایی خاص مابین 2 انبار انرژی از شمال با آسیای میانه و قفقاز و از جنوب با خلیج فارس قرارگرفته است.

وی افزود: شاخه استراتژیک دنیا در بحث اقتصادی، سیاسی و جغرافیای سیاسی محسوب می شود و 50 درصد انرژی های کشورهای پیشرفته از گذرگاه مهم هرمز که پل مابین اروپا و آسیا می باشدکه به اهمیت منطقه نیز افزوده است.

وی در خصوص وجود ذخایر 700 ساله انرژی بیان کرد: باتوجه به وجود داشتن ذخایر انرژی نفت و گاز قطعا مورد تهدید هایی قرار داریم و از نظر وضعیت اقتصادی، سیاسی و فرهنگی برای پیشبرد اهداف خود تهدیداتی دارند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان غربی گفت: دفاع غیر نظامی را پدافند غیر عامل می گویند که تمام دستگاههای لشکری و کشوری و آحاد مردم در آن دخیل هستند.

وی درباره شیطنت های اخیر آمریکا افزود: به دلیل اینکه سپاه با یگان های نظامی کشورهای مختلفی و نیز با آحاد مردم در ارتباط است به همین دلیل روی سپاه زوم کرده اند.

آزادی افزود: بسیج و حضور مردم در صحنه یکی از بحث های مهم در پدافند غیر عامل است که در کشورهایی همچون سوریه، عراق و یمن با سازماندهی و آگاهی دادن مردم نسبت به دفاع از خود بسیاری از فتنه ها و ترفندها را به هم زده اند.

وی بیان کرد: اکثر افراد جامعه متوجه بحث پدافند غیر عامل نبوده کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت های ضروری، ارتباط کار گاه های ملی، تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدات نظامی دشمن است اگر مباحث پدافند غیر عامل در کشور لحاظ نشود کلیه فعالیت های اقتصادی ،سیاسی،فرهنگی به هدر می روند و این مباحث پدافند غیر عامل تنها مختص کشور ما نبوده است .

وی افزود: امن ترین کشور ها بیشتر از ما پدافند غیر عامل را رعایت می کنند کشور سوئیس کلیه چرخه تولیدی غذایی کشور از انبار ها ی پدافند غیر عامل عبور می دهد این کشور همیشه یک ذخیره 3ماهه برای زمان های بحرانی دارد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان غربی تصریح کرد:در بحث پدافند غیر عامل 2 قرارگاه وجود دارد یکی قرارگاه زیستی و دیگری قرارگاه سایبری می باشد که تمامی مسئولیت های آن بر عهده استاندار بوده و جلسات آن و تصمیماتش ما فوق قانون است .

وی افزود: مأموریت وزارت کشور نظارت بر استانداری ها و حسن اجرای قانون در ادارات است؛ تشکیلات پدافند غیر عامل نظارت بر عملکرد دستگاها و ملزم به اجرای پدافند غیر عامل در آنها است.

وی پدافند غیر عامل را رعایت مباحث پدافندی جهت صیانت از جان و منافع ملی انسان ها عنوان کرد و گفت: رزمایش های مختلفی در هفته پدافند غیرعامل و خارج از آن به منظور راستی آزمایی و سنجش دستگاه های اجرایی در زمینه پدافند غیرعامل برگزار می شود.

آزادی افزود: در زمینه پدافند غیرعامل تیم های مختلف امنیتی و اجرایی و کارگروهای خاص به منظور حضور سرزده از ادارات برای بررسی وضعیت پدافند غیرعامل تشکیل شده است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان غربی به طرح ها و برنامه های پدافند غیرعامل در آذربایجان غربی اشاره کرد و گفت: مبارزه با بیوتروریسم، قطعی برق و اتصال برق اضطراری و رزمایش سایبری از جمله برنامه های اجرایی این اداره کل در دستگاه ای اجرایی آموزش و پرورش، صنعت و معدن و دانشگاه علوم پزشکی است.

انتهای پیام/.

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=272203

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.