تاریخ : دوشنبه, ۱۷ مرداد , ۱۴۰۱

همه‌پرسی کردستان عراق بهانه‌ای برای پنهان‌کردن شکست داعش بود/ رخدادهای شمال عراق؛ میخ محکمی بر تابوت اسرائیل

  • کد خبر : 272145
  • 10 آبان 1396 - 12:43
همه‌پرسی کردستان عراق بهانه‌ای برای پنهان‌کردن شکست داعش بود/ رخدادهای شمال عراق؛ میخ محکمی بر تابوت اسرائیل

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام همه‌پرسی در کردستان عراق را بهانه‌ای برای پنهان کردن شکست داعش در سوریه و عراق دانست.

به گزارش اروم‌نیوز، سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور در اجلاسیه پیشمرگان مسلمان کُرد که با حضور سران عشایر، خانواده شهدا، مسئولین سیاسی و فرهنگی و اقشار مختلف مردم از استان‌های آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی، کردستان، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان و دیگر استان‌های مرزی کشور در مهاباد برگزار شدريال اظهار داشت: پیشمرگان کرد مسلمان حق والایی بر گردن منطقە دارند.

وی، افزود: بر اساس فرامین رهبری «شرایط خاصی برای پیشمرگان کرد مسلمان بود. در کوچەها از امنیت دفاع و از طرفی مورد غضب ضد انقلاب داخلی قرار می گرفتند و از طرفی در برابر تهاجمات دفاع می کردند.»

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، عنوان کرد: با توجە بە وضعیتی کە در پیرامون کشور وجود دارد،امنیت منطقه شمالغرب و مرزهای جمهوری اسلامی ایران در حد اعلایی قرار دارد.

وی، ادامه داد: روزگاری که مرزهای ایران توسط ضدانقلاب اداره می‌شد، کسی فکرش را هم نمی‌کرد که این مردم و مرزنشینان توانایی سیطره بر مرزها و ایستادگی در برابر تهاجمات غرب را داشته باشند.

سردار پاکپور، با اشاره به وضعیت نامناسب آنسوی مرزهای ایران اسلامی، بیان داشت: مرزهای شمالغرب کشور در سوی دیگر به دست تروریست‌های صادراتی به عراق افتاده و به نوعی درگیری وجود دارد، اما در داخل کشور و این سوی مرزها شاهد ثبات و امنیت پایدار هستیم که تنها با همکاری مردم منطقه و رزمندگان به دست آمده است.

وی، خاطرنشان کرد: مناطقی از کشور بعد از انقلاب و با عناوین مختلف مورد توطئه و هجوم دشمنان قرار گرفت. استکبار بە زعم اینکە با ناامنی نظام را بە زانو درآورد توطئەهای خود را بە اجرا گذاشت ولی با ایستادگی مردم و رزمندگان شاهد شکست آن‌ها هستیم.

وی، ادامه داد: بارها به سران اقلیم کردستان شمال عراق تذکر دادیم که برگزاری همه‌پرسی اشتباه است و موجب بروز مشکلات فراوانی برای مردم کردستان عراق خواهد شد اما سران اقلیم به نصایح و راهنمایی های دوستان و دلسوزان خود توجه نکردند و امروز می‌بینیم که از کرده خود پیشمان شده‌اند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در ادامه ابراز داشت: 8 سال جنگ بی‌نظیر قرن اخیر را بر ما تحمیل کردند و همه شاهدیم که امنیت پایدار امروز بە سادگی بە دست نیامدە است.

وی، اضافه کرد: وحدت، هماهنگی و مدیریت پیامبرگونە امام(ره) صحنەهای جنگ را مدیریت کرد و بە پاس انسجام داخلی کە وجود داشت تمام توطئەها یکی پس از دیگری بە شکست انجامید.

سردار پاکپور، در ادامه سخنان خود، با اشاره به اینکه دشمن در صدد دور کردن مناطق مرزی از انقلابی‌گری بود، گفت: کسانیکە به دنبال این امر بودند کە این مناطق را از سایە انقلاب دور کنند نمی‌دانستند مردم کردستان نسبت بە اسلامیت این نظام عِرق و تعصب خاصی دارند.

وی، همچنین تصریح کرد: دشمنان قسم‌خورده این مرز و بوم بعد از دوران دفاع‌مقدس دست از مخالفت نکشیدند و تروریست‌ها را رخنە داده و در مرزهای شمال‌غرب کشور دست بە اقدامات خرابکارانە و شرارت زدند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اظهار داشت: نظام اسلامی ایران بر پایه نظرات مردمی بنا نهاده شده و اگر مردم را از این نظام و خادمان آن بگیرند گویی ماهی را از آب گرفته‌اند. در شرایط سخت مردم همواره پشتیبان نظام و همراه مسئولین بوده‌اند و این دلیل اصلی خنثی شدن توطئه‌های دشمنان بوده است.

وی، اضافه کرد: همە‌پرسی شمال عراق توطئە دشمنان برای تجزیە کشورهای مختلف بود کە یاران دشمن بالقوە یعنی اسرائیل خواندە می‌شدند.

سردار پاکپور، تاکید کرد: بعد اتفاقاتی کە در سوریە، عراق و افغانستان افتاد و با خلق داعش کە بە شمال عراق حملە کرد، خالق آن صهونیست و امریکا معلوم شد.

وی، ادامه داد: وقتی دیدند داعش در سوریە و عراق نفس‌های آخر را می‌کشید غائلە همە‌پرسی در کردستان عراق را راە انداختند ولی با همکاری دلسوزان و نخبگان کرد شاهد برملا شدن این دسیسه و شکست دشمنان هستیم.

وی، تاکید کرد: اتفاقی کە در شمال عراق افتاد میخ محکمی بر تابوت اسرائیل بود و همین توطئە توسط مردم شمال عراق خنثی شد.

فرمانده نیروی زمینی سپاه، در پایان بیان داشت: ضد انقلابی کە در حمایت برخی کنسول‌گریها حمایت می شود باید بداند کوچک‌ترین حرکت آن‌ها مثل سال گذشتە، کە یا بە طور کامل منهدم شد یا تیم با تلفات سنگین منجر بە ترک منطقە شد اما این‌بار در هر نقطە نە‌تنها در این طرف مرز بلکە در آن سوی مرزها هم مورد غضب رزمندگان قرار خواهد گرفت.

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=272145

ثبت دیدگاه