تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰
1

تقاطع آذربایجان؛ قبرستان وعده‌های مسئولین/ کسی پاسخگوی وعده‌های پوچ خود نیست!

  • کد خبر : 271734
  • 08 آبان 1396 - 8:41
تقاطع آذربایجان؛ قبرستان وعده‌های مسئولین/ کسی پاسخگوی وعده‌های پوچ خود نیست!

پروژه آذربایجان از جمله طرح های شهرداری ارومیه است که اکنون چند سالی است در دست اقدام بوده و هنوز از افتتاح آن خبری به گوش نمی رسد.

به گزارش اروم نیوز، تقاطع چهارسطح آذربایجان یکی از پروژه های پراهمیت در شاخص های رشد و توسعه شهری ارومیه است که با 4 تراز حرکت ترافیکی را ساماندهی می کند.

این پروژه در تاریخ  20 مهرماه سال 93 کلنگ زنی شده و محمد حضرت پور شهردار ارومیه در مراسم کلنگ زنی این پروژه مدت زمان نیاز برای پایان پروژه و افتتاح پل را 12 ماه اعلام کرد که با حسابی سر انگشتتی اواخر مهر ماه سال بعد می شد.

اما خبری از اتمام و یا افتتاح آن به گوش نرسید بلکه مردم حتی شاهد پیشرفت 10 درصدی پل آذربایجان نیز نبودند پس از آن وعده ها از پایان سال، دهه فجر و مناسبت های دولتی داده شد.

بعدها میدان آذربایجان تبدیل به گرم صحبتی های مجلس دولتمردان شده بود و همچون توپی از مناسبتی به مناسبت دیگر فرستاده می شد، وا غفلتا که دولتمردان در مناسبتی وعده ای به بزرگی میدان آذربایجان جهت جریحه دار کردن احساسات عوام مردم نداشته باشند.

مسئولین معاونت فنی و عمرانی شهرداری ارومیه در آخرین گفت و گوی خود با خبرنگار اروم نیوز، در هفته دولت 96 خبر از پیشرفت 85 درصدی پل آذربایجان یا پلیس راه قدیم داده و وعده افتتاح آن را در اوایل مهرماه سپردند اما مهرماه هم گذشت و وعده های پوچ هم از سر گذشت.

این روزها دیگر باید «دادن وعده های توخالی» از فرهنگ لغت حذف شده و عنوان «بازی با احساسات مردم و بازیچه کردن نیازهای جامعه» جایگزین آن شود تا سخنان بزرگان با مشکل و تضادی مواجه نشود.

نبود مدیریت کارآمد، نداشتن تخصیص کافی، نبود مهندسان کاربلد و نبود برنامه ریزی مناسب جهت انجام وعده های شهرداری شاید از جمله عوامل تعویق در امورات عمرانی و خدماتی در شهر باشد.

البته ناگفته نماند این ها تماما شنیده هایی از گوشه و کنار وضعیت فعلی شهرداری ارومیه می باشد و هیچ کدام از مسئولان در این خصوص حاضر به پاسخگویی نیستند.

بیشتر بخوانید..
حضور ایرانی‌ها و تلخی اوقات صهیونیست‌ها

تنها چیزی که تاکنون پس از گذشته 3 سال از آغاز پروژه آذربایجان و ناتوانی شهرداری ارومیه در پایان دادن به وعده هایش نصیب مردم شده، چیزی جز گرد و خاک، آلودگی های صوتی و همچنین ترافیک سرسام آور آن نبوده است که روزانه باید ساعاتی را بالاجبار در این میدان در ترافیک های حاصل از فعالیت ها به سر برده و با مشکلات جانبی آن دست و پنجه نرم کنند.

در همین راستا جهت مطلع شدن از دلایل درنگ در پایان دادن به پروژه آذربایجان و افتتاح آن سراغ مسئولین و مردم رفته ایم تا در جریان کار این پروژه تمام نشدنی قرار گیریم:

* مسئولان به وعده های خود جامعه عمل بپوشانند

«توحید» یکی از همشریانی که در ترافیک صبحگاهی با او همکلام شدیم، می گوید: اکنون چند سال است که میدان پلیس راه قدیم به صورت ناتمام مانده و هرروز شاهد مشکلات جدیدی از این مکان هستیم که نه تنها کمکی به رفاه حال ما ندارد بلکه روزانه مدت زمان بسیاری را در ترافیک های صبحگاهی و شامگاهی معطل می شویم.

وی، خود را از اهالی محله های نزدیک میدان آذربایجان معرفی می کند و می گوید: مشکل ترافیک برای ما ساکنان این محله در حاشیه قرار دارد؛ بلکه آلودگی های صوتی و گرد و خاک حاصل از فعالیت های تمام نشدنی و نصف و نیمه این محل آرامش را از همگی ما گرفته است.

این شهروند، ادامه می دهد: مسئولان نظارت کافی بر این پروژه ندارند و در اطراف میدان شاهد حفره هایی عمیق هستیم که سال گذشته توسط کارگران این پروژه حفاری و به حال خود رها شده و به یک معضل در محل تبدیل شده اند.

بیشتر بخوانید..
جشن پیروزی آیت الله رئیسی در ارومیه

توحید، در این خصوص می گوید: در تاریکی شب و یا در صورت متوجه نبودن، احتمال سقوط کودکانمان در حفره ها وجود دارد و همگی در حال دست و پنجه نرم کردن با مشکلات مربوط به این مکان هستیم.

او، ضمن گلایه از وعده های امروز و فردای مسئولان می گوید: بهتر است مسئولان دست از وعده های پوچ خود برداشته و به صحبت ها و قول های خود وعده عمل بپوشانند چراکه با دست به سر کردن مردم مشکلی حل نخواهد شد.

* هیچ کس پاسخگوی تاخیر افتتاح پروژه آذربایجان نیست

این روزها تاخیر در زمان افتتاح پروژه های عمرانی دولتمردان و شهرداری تبدیل به چالشی طبیعی شده و دیگر کسی از دیرکرد زمان افتتاح ها یا تعبیر نشدن سخن های مسئولان تعجب یا گلایه نمی کند، چرا که روال طبیعی و عادی شده است.

پروژه میدان آذربایجان نیز جدای از این طرح ها نیست و به همین دلیل زمانی که سراغ معاون امور زیر بنایی و حمل و نقل شهری رفتیم تا از وضعیت پیشرفتی ساخت پروژه آذربایجان مطلع شویم، اما پس از چندین بار انجام مقدمات مربوطه و بیان سوالات با معاون امور زیر بنایی و حمل و نقل شهری و دادن زمان های مصاحبه از سوی وی به خبرنگار اروم نیوز، تنها چیزی که شاهد آن شدیم، صندلی خالی اتاق وی و عدم پاسخگویی به تماس های تلفنی پس از معطلی چند ساعته در پشت در اتاق او بود.

احتمالا تنها چیزی که اکنون باید  انجام دهیم این است که همچون مردم نظاره گر بی مسئولیتی های مسئولین مربوطه در این خصوص باشیم تا شاید بتوانند دست از صحبت های پوچ و بیهوده خود برداشته و دستی در عملیاتی کردن وعده ها و سخنان ببرند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=271734

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.