تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰
5

بکارگیری 347 نفر از طریق کاریابی های آذربایجان غربی

  • کد خبر : 270541
  • 19 مهر 1396 - 9:57
بکارگیری 347 نفر از طریق کاریابی های آذربایجان غربی

مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: در شش ماهه نخست سال جاری کاریابی های استان تعداد 347 نفر جویای کار را، به کار گماردن.

صادق آهنگری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به اهمیت اجرای طرح توسعه مشاغل خانگی در آذربایجان غربی و تاثیر آن در توسعه کسب و کار اظهار داشت:  مشاغل خانگی کلید طلایی برای بازکردن قفل اشتغال است.

وی تصریح کرد: ایجاد اشتغال با حداقل سرمایه، امکان کار کردن به صورت پاره وقت، دوره های آموزشی کوتاه مدت، عدم نیاز به فضای خاص و قابلیت های انکارناپذیری است که مشاغل خانگی داشته و با توجه به اینکه اکثر مجریان و متقاضیان مشاغل خانگی خانمهای خانه دار می باشد می تواند موجب بالا بردن نرخ مشارکت اقتصادی و رونق تولید شود.

مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با بیان اینکه این تجربه در کشورهای مختلف موجب رونق و درآمدزایی بالایی شده است گفت: بنابراین با اجرای کامل و موفق این طرح هر خانه می تواند یک واحد تولیدی و خدماتی باشد که این امر نیز در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی به شمار می رود.

آهنگری از ایجاد شغل برای 20 هزار نفر در سطح کشور با اجرای طرح توسعه مشاغل خانگی خبر داد و اظهار داشت: سهمیه آذربایجان غربی نیز به زودی از سوی وزارت خانه مربوطه اعلام خواهد شد.

وی در خصوص آمار اشتغالزایی آذربایجان غربی از ابتدای سال جاری تاکنون نیز افزود: در شش ماهه اول سالجاری تعداد 347 نفر از طریق دفاتر کاریابیهای غیر دولتی استان بکار گماری و تعداد 2 هزارو 277 نفر نیز در سامانه رصد از طریق دستگاه های اجرائی استان ثبت شده است.

انتهای پیام/

بیشتر بخوانید..
جشن پیروزی آیت الله رئیسی در ارومیه
لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=270541

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.