تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰
1

سبک های زندگی غلط را از خانواده هایمان دور کنیم

  • کد خبر : 270207
  • 12 مهر 1396 - 12:37
سبک های زندگی غلط را از خانواده هایمان دور کنیم

مسول بسیج جامعه زنان آذربایجان غربی گفت: دشمن در زمینه ورود فرهنگ های متعدد و نفوذ در خانواده تلاش های بسیاری می کند که در این راستا لازم است خانواده ها سبک های غلطی که ریشه در اندیشه غیر الهی دارد را از زندگیها دور کنند تا به خانواده مورد تایید اسلام و قران دست یابیم.

به گزارش اروم نیوز، همانطوری که در دین مبین اسلام نیز به آن اشاره شده خانواده یکی از مهمترین ارکان یک جامعه می باشد که استحکام و داوم این بنا نتنها باعث پیشرفت و توسعه کشور بلکه می تواند زمینه سعادت و جاودانگی را نیز فرهم نماید.

از طرفی نیز با توجه به اینکه خانواده یکی از نهادهایی است که می توند نقش مهمی در شکل گیری فرهنگ و سبک زندگی جامعه داشته باشد از این رو تببین و جایگاه و اهمیت زن و خانواده در شکل گیری سبک زندگی ایرانی اسلامی از مباحث مورد بحث در این گفت و گو می باشد و بر همین اساس خبرنگار اروم نیوز برای تببین بیشتر این موضوع گفت و گویی را با صفیه محمود زاده مسئول بسیج جامعه زنان استان آذربایجان غربی ترتیب داده که در زیر می خوانید.

* در جامعه فعلی که فرهنگ های بسیاری با سبک زندگی ما آمیخته شده است چگونه می توانیم به خانواده مورد تاکید اسلام و قران دست پیدا کنیم و آن را با شرایط امروزی مورد پذیرش و استفاده قرار دهیم؟

– متاسفانه دشمن در زمینه ورود فرهنگ های متعدد به کشور مخصوصا نفوذ در خانواده تلاش های بسیاری می کند و با نشانه های خاموش و ابزارهای مختلف هدف خود را دنبال می نماید و با توجه به اینکه ورود فرهنگ های غلط باعث تغییر سبک های زندگی می شود پس ما باید در این زمینه برای مقابله با دشمن دقت بیشتری داشته باشیم که اگر غفلت نماییم اثرات مخرب آن قابل جبران نخواهد بود.

از طرفی نیز در جهت مقابله با دشمن باید الگوهای سازنده ای را برای سبک زندگی خانواده اسلامی که برگرفته از سبک زندگی فاطمی است و سرچشمه آن نیز از قران کریم می باشد تبیین و ارائه نماییم و سبک های غلط و رویکردهای جدید که ریشه در اندیشه غیر الهی و تفکر فرهنگ غرب هستند را از زندگیها دور کنیم تا بتوانیم به خانواده مورد تایید اسلام و قران دست یابیم.

* فعالیت و محیط خانواده باید به چه شکلی باشد که سبک زندگی دینی را بپذیرد و بتواند از آن به راحتی استفاده و در این مسیر قرار گیرد.

– خانواده مقدس ترین و مهمترین نظام اجتماعی است بنابرایم ما باید تلاش کنیم با توجه به آشفتگی های روحی و روانی که جهان امروز برای خانواده ها بوجود آورده بنیان خانواده را محکم کنیم تا دچار بحرانهای اخلاقی نشود بنابرایم اگر در محیط خانواده آموزه های دینی و قرانی پیاده و عمل شود و تربیت خانواده نیز توحیدی باشد نتیجه اش می شود خانواده سالم و خدا پسندانه.

* دین اسلام مبانی و مفاهیمی را برای قوام خانواده و زندگی دارد این مبانی و قوام چگونه حاصل می شود و در چه شرایطی می توان به پایداری خانواده اسلامی رسید؟

– دین مبین اسلام مبانی و معیارهای متعددی را برای تشکیل خانواده تعریف کرده است که از جمله آنها ایمان، تقوا، اخلاق، هم کف و همسان بودن است که در سایه عمل به این مبانی می توان یک زندگی و یک خانواده پایدار داشته باشیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=270207

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.