تاریخ : سه شنبه, ۲۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰
2

الحاق مناطق حاشیه ای به محدوده شهر در هاله ای ابهام قرار دارد

  • کد خبر : 269692
  • 06 مهر 1396 - 13:15
الحاق مناطق حاشیه ای به محدوده شهر در هاله ای ابهام قرار دارد

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: در مناطق کم برخوردار و محروم درصد سرانه فضای سبز خیلی بوده و تمامی امکانات باید در همه جای شهر پراکنده شده در یک جای شهر تمرکز پیدا نکند.

حسین پناهی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز درباره سیاست و برنامه های شورای شهر در خصوص مناطق محروم اذعان داشت: نقاط قوت و ضعف کارهایی که انجام شده و انجام می شود در دست بررسی است و در جهت تقویت هر چه بیشتر این نقاط تلاش حداکثری صورت می گیرد.

وی، تصریح کرد: امروز مناطق محروم اولویت بندی و و بر این اساس در دست اقدام است در سال 2020 شهر ارومیه به عنوان شهر بین المللی توریستی معرفی می شود و لازمه جذب گردشگر ایجاد تغییرات اساسی در مناطق کم برخوردار، بافت فرسوده، بافت تاریخی شهر است.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه، عنوان کرد: در مناطق کم برخوردار درصد سرانه فضای سبز خیلی کم است، تمامی امکانات باید در همه جای شهر پراکنده شده و در یک جای شهر تمرکز پیدا نکند، برنامه ریزی ها و پیگیری هایی صورت گرفته و در شورای پنجم شاهد پیشرفت های زیادی خواهیم بود.

وی، در پاسخ به سوال الحاق مناطق حاشیه ای به محدوده شهری گفت: از لحاظ قانونی این مناطق که در حاشیه شهر قرار گرفته و امروز به محدوده شهری پیوسته اند تا به امروز مبهم و بی نتیجه بوده ولی از حیث خدمات دهی صدرصد جزء مناطق شهری به حساب می آیند.

پناهی، اضافه کرد و گفت: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر ارومیه المان های شهری در همه پل ها، مناطق، پارک ها و فضای متناسب با فرهنگ مناطق تعریف می شود و در کنار آنها از پیوست های فرهنگی که در اولویت تمامی برنامه ها قرار دارد توجه بخصوصی می شود.

بیشتر بخوانید..
رهاسازی ۱۰۰ هزار قطعه کپور ماهی در استخرهای ذخیره آب کشاورزی آذربایجان‌غربی

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه، در پایان سخنان خود افزود: بر اساس مصوبه جدیدی که در شورای اسلامی شهر ارومیه تصویب شده است توجه بخصوص به زیبایی شهر در شب است وقتی توریست ها برای گردش به ارومیه می آیند بیشتر اوقات شب ها را برای گردش بر می گزینند و برای نور افشانی بیشتر ساختمان های شهری، آب نما ها، پل ها، فواره ها و پل ها که در زیبایی شهر جلوه ی خاصی ایجاد می کند توجه و در دست اقدام است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=269692

نوشته های مشابه

20اردیبهشت
افتتاح ۴۰ خانه هلال احمر در آذربایجان‌غربی
به مناسبت هفته هلال احمر انجام شد؛

افتتاح ۴۰ خانه هلال احمر در آذربایجان‌غربی

20اردیبهشت
۵۹ هزار گروه جهادی در کشور برای دریافت مجوز ثبت‌نام کردند ‍
20اردیبهشت
رهاسازی ۱۰۰ هزار قطعه کپور ماهی در استخرهای ذخیره آب کشاورزی آذربایجان‌غربی

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.