تاریخ : یکشنبه, ۲۲ فروردین , ۱۴۰۰
1

نهضت عاشورا به درستی برای جوانان تبیین شود/ دشمن در پی تفرقه افکنی و بدعت گذاری است

  • کد خبر : 269426
  • 04 مهر 1396 - 9:23
نهضت عاشورا به درستی برای جوانان تبیین شود/ دشمن در پی تفرقه افکنی و بدعت گذاری است

مدیر حوزه های علمیه آذربایجان غربی با اشاره به تلاش دشمن برای ایجاد تفرقه میان مذاهب مختلف، خواستار تببین صحیح نهضت عاشورا برای اقشار مختلف جامعه و به خصوص جوانان شد.

حجت الاسلام و المسلمین صفدر محمدی در گفت و گو با اروم نیوز، گفت: هر مسئله ارزشی که مطرح است قطعا ازسوی دشمنان مورد تهاجم قرار می گیرد حال آنکه عاشورا و محرم یک مسئله ارزشی و اعتقادی برای مسلمانان است یقینا از سوی دشمنان بدون آسیب نخواهد ماند.

وی افزود: باید نهضت عاشورا و زنده نگه داشتن آن در پای منبر ها و مساجد تقویت شود و عزاداری ها از مساجد اغاز شده و پس از آن بسوی حسینیه ها و تکایا کشیده شود.

حجت الاسلام محمدی، ادامه داد: عزاداری حسینی و حفظ آن از خطرات و تهدیدات بیگانگان اصلی بحث است چراکه همگان اید در تلاش باشند تا از ترویج فرهنگ ارائه شده غرب در مراسم سالار شهیدان جلوگیری کرده حسینیه ها و مساجد را از آلوده شدن به بدعت گذار ها دور کنند.

وی، اظهار داشت: در برخی موارد قمه زنی و خرافه پرستی را ترویج کرده و برای دفاع از حریم اهل بیت(ع) حاضر نیستند کاری انجام داده که این اسلام، اسلام آمریکایی و همان تعبیر رهبر معظم انقلاب، شیعه لندنی است.

وی ادامه داد: دشمن با یاوه گویی و دروغ در تلاش است تا دین  اسلام رادچار انحراف کرده و حرمت عزای حسینی را از بین برده و به اهداف شوم خود دست یابند

مدیر حوزه های علمیه آذربایجان غربی، ضمن بیان اینکه باید عاشورا را به عنوان یک نهضت الگو معرفی کنیم و روحانیان و مداحان و هیئت های مذهبی وظیفه تبیین آن را برعهده دارند، تصریح کرد: امام حسین(ع) راهی برای ارتباط انسان ها به خداوند متعال و مایه برکت برای بشریت است و باید انسان ها و پیروان ائمه اطهار(ع) در این راه مقدس و با ارزش و معنویت گام بردارند.

بیشتر بخوانید..
۱۹۹ مورد تغییر کاربری غیر مجاز اراضی کشاورزی در آذربایجان‌غربی شناسایی شد

وی، با بیان ضرورت تاثیرگذاری عزاداری در اصلاح رفتار اجتماعی و اخلاق فردی و تقویت بنیه اعتقادی، افزود: نهضت عاشورا باید به درستی وبه صورتی عمیق تبیین شود تا بتواند به دورازخرافات اهداف امام حسین(ع) را به درستی بیان کند.

حجت الاسلام محمدی، با اشاره به اهداف دشمنان از تخریب اسلام نهضت حسینی افزود: اسلام دارای دو بال سبز و سرخ است که سبز نشان از مهدویت و سرخ نشان از نهضت و قیام عاشورا دارد و دشمن به درستی به این موضوع دست یافته است.

وی، خاطر نشان کرد: دشمنان در صدد جداسازی مردم از مساجد و روحانیت هستند تا با این روش اعتقاد و عقاید معنوی مسلمانان را تضعیف کرده و از هداف امام  حسین دور کنند.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=269426

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.