تاریخ : یکشنبه, ۲۲ فروردین , ۱۴۰۰
2

وضعیت نامناسب مدارس آذربایجان غربی از لحاظ فضای آموزشی/ بیش از 35 درصد مدارس استان تخریبی هستند

  • کد خبر : 269007
  • 29 شهریور 1396 - 11:06
وضعیت نامناسب مدارس آذربایجان غربی از لحاظ فضای آموزشی/ بیش از 35 درصد مدارس استان تخریبی هستند

مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی وضعیت مدارس استان را از لحاظ فضای آموزشی اسفبار خواند و گفت: بیش از 35 درصد مدارس آذربایجان غربی تخریبی هستند.

قهرمان رحمانی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید گفت: متاسفانه وضعیت مدارس آذربایجان غربی از لحاظ فضای آموزشی بسیار اسفبار است.

وی، با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 35 درصد مدارس این استان تخریبی هستند افزود: با این حال هر روز که می گذرد شاهد جدی شدن مشکلات فضاهای آموزشی در آذربایجان غربی هستیم.

مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی، در خصوص تعداد مدارس 2 نوبته این استان نیز گفت:‌ در حال حاضر حدود 500 مدرسه در آذربایجان غربی 2 نوبته هستند.

وی، اظهار داشت: استان آذربایجان غربی از لحاظ شاخص سرانه فضای آموزشی نیز در ردیف 29 کشور قرار دارد.

رحمانی، هزینه بازسازی هر کلاس درس را ۱۲۵ تا 200 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: از پروژه های آموزشی در سال تحصیلی جدید نیز می توان به 70 پروژه در قالب 360 کلاس درس اشاره کرد که امسال تحویل آموزش و پرورش استان خواهد شد که البته این پروژه ها ملی،مشارکتی، خیری و خیری مشارکتی هستند.

وی، از وجود 384 مدرسه کانکسی در آذربایجان غربی نیز خبر داد و افزود: در خصوص استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس استان نیز امسال حدود یک هزار و 100 مدرسه استانداردسازی شده است.

مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی، از کمبود فضای ورزشی در مدارس استان نیز خبر داد و گفت: با توجه به اینکه سرانه فضای ورزشی در مدارس برای هر دانش آموز 17 صدم مترمربع بوده اما این سرانه در مدارس آذربایجان غربی  11 صدم مترمربع است.

بیشتر بخوانید..
جان و مال مردم به استعمار مجازی گرفتار شده است/ ارتباطات دولت با مردم در «کلاب‌هوس» فریب سیاسی است

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=269007

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.