تاریخ : شنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۱

برگزاری همه پرسی در اقلیم کردستان عراق طرحی تازه از جانب اسرائیل است

  • کد خبر : 268960
  • 28 شهریور 1396 - 15:23
برگزاری همه پرسی در اقلیم کردستان عراق طرحی تازه از جانب اسرائیل است

استاندار آذربایجان غربی گفت: برگزاری همه پرسی در اقلیم کردستان عراق یکی دیگر از توطئه ها و برنامه ریزی های جدید دشمنان در منطقه است.

به گزارش اروم نیوز، قربانعلی سعادت ظهر امروز در اولین یادواره زنان شهیده استان آذربایجان غربی که در سالن اجتماعات اداره برق ارومیه برگزار شد گفت: استان آذربایجان غربی با قرار گرفتن در منتهی علیه شمال غرب کشور و هم مرزی با کشورهای بیگانه مشکلات بسیاری را در دوران جنگ تحمیلی متحمل شد که در این میان پشتیبانی و رشادت های بانوان و زنان شهیده این سرزمین نقش بسیار مهم و اساسی در دفاع مقدس داشت.

وی تصریح کرد: رزمندگان در اوایل انقلاب به دلیل برخی ضعف های موجود در کشور که منجر به تصاحب قسمت های از خاک ایران به دست بیگانگان شده بود فشارها و سختی های بسیاری را متحمل شدند ولی در نهایت توانستند با پس گرفتن خاک سرزمینمان دشمنان را نا امید کنند .

استاندار آذربایجان غربی افزود: اما دشمنان انقلاب اسلامی ایران وقتی دیدند از مبارزه در جبهه نمی شود ملت ایران را شکست دهند تصمیم به موشک باران مناطق مسکونی نمودند و باعث به شهادت رسیدن بسیاری از زنان و کودکان بیگناه کشورمان شدند، که البته این حملات وحشیانه درحالی بود که به بمباران شیمیایی در برخی شهرهای استان آذربایجان غربی از جمله سردشت نیز انجامید و اکنون که سال ها از آن دوران می گذرد هنوز آثار بمباران های شیمیایی ادامه دارد.

سعادت فداکاری شهدا، جانبازان ، ایثارگران ، آزادگان و مقاومت خانواده های معظم شهدا را عامل پیروزی ملت و جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و گفت: این پیروزی بلاخص مرهون مقاومت مادرانی است که اکنون نیز پشتیبان و مدافع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند.

بیشتر بخوانید..
۱۵۷ مصوبه برای توسعه آذربایجان غربی به تصویب رسید/آذربایجان غربی می تواند به تولیدکننده اصلی کالاهای اساسی کشاورزی تبدیل شود

وی در ادامه دشمنی های دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را تمام نشدنی دانست و اظهار داشت: این درحالی است که هر روز شاهد توطئه های جدیدی از سوی آنها هستیم بطوریکه این تحریم های ظالمانه نیز بخشی از توطئه های ادامه دار دشمنان محسوب می شود.

استاندار آذربایجان غربی به موضوع  برگزاری همه پرسی در اقلیم کردستان عراق نیز اشاره و آن را یکی دیگر از توطئه ها و برنامه ریزی های جدید دشمنان در منطقه عنوان کرد و افزود: به طور قطع این اقدام اثرات ضد امنیتی و شروع دوباره جنگ و خونریزی در منطقه خواهد داشت.

سعادت این اقدام را طرحی از جانب رژیم منحوس و غده سرطانی اسرائیل دانست و گفت: متاسفانه با توجه به اینکه ما در دوران جنگ تحملی با روحیه انسان دوستانه از مردم اقلیم کردستان عراق مهمان نوازی کردیم ولی امروز شاهد هستیم که سران آنها به مهره صهیونیسم ها در منطقه تبدیل شده اند و دنبال رو اهداف آنها گشته اند.

وی خاطرنشان کرد: اما ملت ایران و مردم آذربایجان غربی در پاسداری از امنیت پایدار در کشورمان لحظه ای از پا نخواهیم نشست.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=268960

ثبت دیدگاه