تاریخ : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰
3

دلیل حضور بی سر و صدای وزیر ورزش و جوانان در ماکو چیست؟/ اقدامات پشت پرده منطقه آزاد ماکو پایانی ندارد

  • کد خبر : 268218
  • 19 شهریور 1396 - 13:30
دلیل حضور بی سر و صدای وزیر ورزش و جوانان در ماکو چیست؟/ اقدامات پشت پرده منطقه آزاد ماکو پایانی ندارد

سفر وزیر ورزش و جوانان به منطقه آزاد ماکو که در تعطیلات اخیر انجام شد از سوی رسانه های مختلف در سکوت خبری بود و به نوعی مسئولین منطقه آزاد ماکو از اطلاع رسانی این سفر طفره رفتند.

به گزارش اروم نیوز، در دولت یازدهم و پس از تغییرات انجام شده در مدیریت منطقه آزاد ماکو شاهد سفرهای پی در پی و بدون اطلاع رسانی مسئولین مختلف از وزرا گرفته تا روسای سازمان های مختلف به این منطقه بودیم.

این سفرها که بیشتر با اولویت گردشگری و توریستی انجام می شد، دستاوردی نظیر برجام برای کشور به ارمغان داشت؛ یعنی «تقریبا هیچ»!

حال با تغییر دولت و روی کار آمدن کابینه دوازدهم و در نخستین گام برای ادامه روند قبلی مسئولین دولتی، وزیر ورزش و جوانان در سفری 2 روزه منطقه آزاد ماکو از مناطق گردشگری و طبیعی این منطقه بازدید کرده و در کنار آن نیز به چند طرح نیمه کاره عمرانی در حوزه های مختلف سر زد!

مسعود سلطانی فر، که برخلاف سفرهای معمول مسئولین دولتی، بدون اطلاع رسانی عظیم و بدون نصب بنر و پلاکارد در مسیر عزیمت، وارد ماکو شده بود، از مناطقی نظیر سد بارون، کلیسای زُر زُر، قلعه تاریخی ماکو و نیز عملیات مرمت کاخ سردار این شهر بازدید به عمل آورد.

باید از مسئولین امر پرسید که چنین اماکن تاریخی و میراث گردشگری که به نوعی از توجه سازمان مربوطه خود دور مانده اند، چه ارتباطی به حوزه کاری وزیر ورزش و جوانان دارد؟!

سفر این وزیر که بیشترین مشکلات استانمان در حوزه کاری وی محدود می شود و جوانان از بیکاری و ورزشکاران از نبود محل مناسب برای تمرینات رنج می برند، چرا باید با بازدید از اماکن تاریخی و گردشگری منطقه آزادی خلاصه شود که به حیاط خلوت مسئولین دولتی معروف است؟!

گذشته از این، سفر چندی پیش همین وزیر ورزش و جوانان به آذربایجان غربی که با حضور در جلسه شورای اداری نیز همراه بود، چه ارمغانی برای استانمان داشت که اکنون باید شاهد سفر مجدد او باشیم؟ این سفر برای پیگیری دستاوردهای «تقریبا هیچ» سفر قبلی وی بود؟!

چه لزومی برای حضور یک وزیر در بازه زمانی کمتر از 20 روز در یک استان وجود دارد؟ آیا می توان گفت که سفر دوم وی به بهانه کاری و به منظور استفاده از طبیعت و البته مشارکت در امورات منطقه آزاد بوده است؟

البه در کنار تمام این بازدیدهای خارج از حیطه مسئولیت، سلطانی فر با همراهی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو به بازدید از عملیات مسیرگشایی فستیوال بین المللی سنگ نوردی ماکو، در جریان اقدامات عمرانی نیمه تمام در این منطقه نیز قرار گرفت.

اما این بازدید و بررسی ها نه نتیجه ای داشت و نه حتی وعده ای برای حل و فصل مشکلات جوانان و ورزشکاران داده شد.

تنها خروجی سفر این وزیر به ماکو را می توان به 2 روز استراحت و گردش در مناطق گردشگری و تاریخی منطقه آزاد و البته نشستی با مسئولین این منطقه دانست که از محتوای آن اطلاعاتی خارج نشده و به همین دلیل باید منتظر سفرهای بعدی وی و همکارانش بود!

البته استاندار آذربایجان غربی به عنوان رئیس شورای اداری باید پاسخگوی این باشد که وزیر ورزش و جوانان با چه هدفی و بر اساس کدام تصمیم در منطقه حاضر شده و با گذشت کمتر از 20 روز از سفر همراه با دبدبه و کبکه خود به ارومیه، این بار به شکلی متفاوت و بدون اطلاع رسانی در منطقه آزاد ماکو حضور یافته است؟!

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=268218

نوشته های مشابه

20اردیبهشت
افتتاح ۴۰ خانه هلال احمر در آذربایجان‌غربی
به مناسبت هفته هلال احمر انجام شد؛

افتتاح ۴۰ خانه هلال احمر در آذربایجان‌غربی

20اردیبهشت
۵۹ هزار گروه جهادی در کشور برای دریافت مجوز ثبت‌نام کردند ‍

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.