تاریخ : چهارشنبه, ۶ بهمن , ۱۴۰۰

بیش از 2 میلیون راس دام در اختیار عشایر آذربایجان غربی قرار دارد

  • کد خبر : 267754
  • 14 شهریور 1396 - 8:51
بیش از 2 میلیون راس دام در اختیار عشایر آذربایجان غربی قرار دارد

بهرام زینال زاده در گفت و گو با اروم نیوز گفت: عشایر در اقتصاد بخصوص در تولیدات دام نقش برجسته ای دارند، 2 میلیون واحد دام و نصف واحد دام کوچک استان در اختیار این قشر جامعه است.

بهرام زینال زاده در گفت و گو با اروم نیوز گفت: عشایر در اقتصاد بخصوص در تولیدات دام نقش برجسته ای دارند، 2 میلیون راس دام و نصف راس دام کوچک استان در اختیار این قشر جامعه است.

وی، افزود: عشایر آذربایجان غربی سالانه 16 هزار تن گوشت، 3 هزار تن پشم گوسفند و 50 هزار تن شیر تولید می کنند و در زمینه محصولات باغی و زراعی نیز نقش برجسته ای دارند.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی، عنوان کرد: 60 هزار هکتار زمین زراعی و باغ در اختیار عشایر بوده و این قشر از جامعه در تولید زنبور عسل و حرفه های دیگر نیز نقش اساسی داشته و در تولید صنایع دستی جزو اولین نفرات استان هستند.

وی، در ادامه سخنان خود بیان داشت: عشایر آذربایجان غربی 10 درصد تولیدات داری و 40 درصد تولیدات صنایع غیرداری کشور را به خود اختصاص داده اند که از این لحاظ رتبه اول صنایع غیرداری در کشور را دارا هستند.

زینال زاده، به نقش عشایر در تحقق اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: زندگی عشایر مصداق بارز اقتصاد مقاومتی است، این جامعه به تولید داخلی و توانایی های خود اکتفا کرده اند به همین دلیل سطح بیکاری در میان آن ها پایین بوده و می توان گفت که تمام اعضای خانواده عشایر فعال هستند.

وی در پایان سخنان خود بیان داشت: هر چادر عشایر یک کارگاه تولیدی به حساب می آید که با کمترین هزینه بیشترین تولید را دارند.

انتهای پیام/

بیشتر بخوانید..
رونمایی از کتاب «مادر ایران» همراه با روایت مادر شهیدان فرجوانی/ جبهه مادر می‌خواهد!
لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=267754

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.