تاریخ : سه شنبه, ۲۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰
1

بودجه هیئات ورزشی استان ها را 3 برابر می کنیم/ افزایش سمن ها تا پایان دولت دوازدهم به 5 هزار مورد

  • کد خبر : 267583
  • 09 شهریور 1396 - 14:29
بودجه هیئات ورزشی استان ها را 3 برابر می کنیم/ افزایش سمن ها تا پایان دولت دوازدهم به 5 هزار مورد

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر لزوم حمایت از سازمان های مردم نهاد و بیان اینکه تا پایان دولت دوازدهم تعداد سمن ها در کشور به 5 هزار می رسد، گفت: قول می دهیم بودجه هیئات ورزشی را در سالجاری 3 برابر سال های گذشته کنیم.

به گزارش اروم نیوز، مسعود سلطانی فر که به منظور بازدید و افتتاح چند طرح در حوزه ورزش و جوانان در ارومیه به سر می برد، ظهر امروز در جلسه شورای اداری آذربایجان غربی، اظهار داشت: به منظور تحقق رشد 8 درصدی کشور نیازمند 775 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری هستیم.

وی افزود: سرمایه گذاری نیازمند امنیت، داشتن توجیه اقتصادی و نیز حمایت از بخش خصوصی است که جزو اولویت های دولت خواهد بود.

وزیر ورزش و جوانان، با اشاره به لزوم ورود بانوان به عرصه های مختلف مدیریتی کشور، گفت: توسعه ورزش همگانی در کنار ورزش قهرمانی می تواند موجب پیشرفت های چیمگیر در زمینه های مختلف شود چراکه این امر در کشورهای دیگر محقق شده است.

وی، داشتن توانایی ورزشی را بهترین زمینه برای افزایش توانمندی های اقتصادی برشمرد و تاکید کرد: بزرگ ترین قدرت های اقتصادی جهان جزو بهترین قدرت های ورزشی نیز محسوب می شوند و به همین دلیل در جهان ظرفیت های ورزشی بسیار مورد توجه و تاکید قرار دارند.

سلطانی فر، یکی از مهمترین‌ عرصه های تجلی ایدئولوژی و نظام های سیاسی را عرصه ورزش دانست و بیان داشت: توسعه ساخت ورزشگاه های و زیرساخت های ورزشی در دوران پس از انقلاب اسلامی رشد چشمگیری داشته که این امر به بالا بودن توان سخت افزاری ما کمک می کند.

وی، ضمن اشاره به بودجه بخش جوانان در سال های اخیر، گفت: در سال ۹۲، بودجه بخش جوانان ۶ میلیارد تومان بود که اکنون با افزایش ۶۷ درصدی به ۴۰۰ میلیارد تومان رسیده است‌. این نشان دهنده توجه ویژه دولت یازدهم و به تبع آن دولت دوازدهم به بحث جوانان است.

وزیر ورزش و جوانان، ضمن تاکید بر لزوم حمایت از هیئات ورزشی مختلف، ابراز داشت: قول می دهیم در دولت دوازدهم بودجه هیئت ها را به 3 برابر برسانیم.

وی، همچنین تصریح کرد: در بخش سازمان های مردم نهاد نیز در صدد هستیم تا پایان دولت مستقر تعداد این سازمان ها به 5 هزار مورد برسد چراکه فعالیت مردمی در تمام زمینه ها مورد نیاز برای پیشرفت و تعالی جامعه است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=267583

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.