تاریخ : دوشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۱

کاهش 33 درصدی بارندگی ها در آذربایجان غربی/ شدیدترین خشکسالی در حوزه دریاچه ارومیه در حال وقوع است

  • کد خبر : 267403
  • 07 شهریور 1396 - 12:34
کاهش 33 درصدی بارندگی ها در آذربایجان غربی/ شدیدترین خشکسالی در حوزه دریاچه ارومیه در حال وقوع است

مدیرکل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: آذرایجان غربی با خشکسالی شدید دست و پنجه نرم می کند، چرا که میزان بارش ها نسبت به سال گذشته 33/6 درصد کاهش داشته است .

صادق ضیائیان در گفتگو با خبرنگار اروم نیوز گفت: به دلیل کاهش 26/4 درصدی بارندگی های دراز مدت در استان، افزایش 2 درجه ای دمای هوا نسبت به حدمعمول و تبخیر بیش از حد آب شاهد خشکسالی 100 درصدی در استان هستیم به طوری که بیش از ۵۴٫۸ درصد مناطق با خشکسالی شدید مواجه شده اند.

وی افزود: این خشکسالی با میانگین کاهش 32 درصدی بارندگی ها در حوزه دریاچه ارومیه شدیدترین تاثیر بر روی دریاچه ارومیه داشته، در شرایط فعلی شهرستان میاندوآب خشکسالی 100 درصدی را سپری می کند.

مدیرکل هواشناسی آذربایجان غربی، عنوان کرد: در سال گذشته شاهد بارش هایی به میزان 398 میلی متر در سطح استان بودیم که برحسب انتظار و میانگین استاندارد بارش در امسال باید شاهد حداقل بارش 259 میلیلیمتری بودیم ولی میزان بارش امسال تاکنون 264/4 میلیمتر بوده است.

وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون کاهش بارش 33/6 درصدی بارش نسبت به سال گذشته در استان را داریم.

ضیائیان، با بیان اینکه وضعیت خشکسالی و بارندگی در شمال استان بهتر بوده، اذعان داشت: جهت جلوگیری از خشکسالی در استان به خصوص در میاندو آب و نیز حوزه دریاچه ارومیه باید تصمیمات لازم اتخاذ شده و سریعا اقدام شود.

انتهای پیام/

بیشتر بخوانید..
بودجه مناسبی برای احیای دریاچه ارومیه پیش‌بینی شد
لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=267403

ثبت دیدگاه