تاریخ : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰
2

راه اندازی کارگاه های خرد و کوچک در روستاها اولویت کاری بسیج سازندگی است

  • کد خبر : 267351
  • 06 شهریور 1396 - 12:45
راه اندازی کارگاه های خرد و کوچک در روستاها اولویت کاری بسیج سازندگی است

مسئول اقتصاد مقاومتی سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: در حال حاضر راه اندازی کارگاه های خرد و کوچ در روستاها در دستور کار سازمان بسیج سازندگی قرار دارد.

به گزارش اروم نیوز، رعیتی فر در مراسم افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای اقتصاد مقاومتی استان های شمالغرب کشور در ارومیه، تصریح کرد: امروز در حوزه اقتصادی نتوانسته قدم بزرگی برداشته و ضعف های زیادی داریم که این امر آسیب های زیادی به جامعه وارد کرده و در نتیجه جامعه وارد یک جنگ اقتصادی شده است.

وی، افزود: به عنوان یک بسیجی به دستور حضرت امام لبیک گفته و سعی خود را در اجرای کارها به کار می گیریم، اما علیرغم همه تلاش ها جامعه با مشکل اقتصادی زیادی مواجه شده است.

مسئول اقتصاد مقاومتی سازمان بسیج سازندگی کشور، گفت: نزدیک ۲۴ هزار واحد مرغ فروشی در کشور راه اندازی شده که با ظرفیت تولید ۳ میلیون تن مرغ در سال را داریم ولی امروز بعضی ار سود جویان باعث تنگ شدن این عرصه برای مردم شده اند، در دهه ۶۰  بیش از ۳۰ درصد جامعه در شهرها زندگی می کردند و ۷۰ درصد در روستاها بودند. ولی امروز بیشتر جمعیت داخل شهر ها زندگی می کنند و کاملا هرم جمعیتی ما بر عکس شده است.

رعیتی فر تصریح کرد: امروز 25 درصد از مهاجرانی که از روستاها به سمت شهر ها آمده اند در حاشیه شهر ها اسکان یافته و مسکن های غیر رسمی افزایش یافته که خود یکی از اصلی ترین مشکلات شهر ها و دولت می باشد.

وی، اشاره کرد: از سال 95 شروع به استارت اقتصاد مقاومتی با همکاری دولت و ارگان های مختلف کرده ایم و تنها بانکی که در این کار ما را کمک و پشتیبانی کرد ه است بانک مهر اقتصاد بود و بیش از 130هزار واحد کارگاهی خرد و کوچک راه اندازی شده است.

بیشتر بخوانید..
بیش از ۸۰۰ کیلوگرم پیله تر ابریشم در آذربایجان غربی تولید می‌شود

مسئول اقتصاد مقاومتی سازمان بسیج سازندگی کشور، در پایان سخنان خود گفت: در آذربایجان غربی و شهرستان ارومیه قطب هایی مشخص شده و روی محصول خاصی که تولید این استان هست و هم مردم در این مورد تولیدات زیادی دارند توسط متخصصان کار کرده تا بتوانیم ارزش افزوده این محصولات را افزایش داده و در عرضه محصولات از طرف کشاورزان مشکلی خاصی ایجاد نشود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=267351

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.