تاریخ : پنج شنبه, ۲۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰
4

آذربایجان غربی میزبان 4 برنامه فرهنگی ویژه کودکان و نوجوانان می شود

  • کد خبر : 267321
  • 05 شهریور 1396 - 13:33
آذربایجان غربی میزبان 4 برنامه فرهنگی ویژه کودکان و نوجوانان می شود

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی از برگزاری 4 برنامه فرهنگی ویژه قشر کودک و نوجوان در آینده ای نزدیک در این استان خبر داد.

به گزارش اروم نیوز، جواد زاهدی در نشست خبری صبح امروزگفت: کانون پرورش فکری آذربایجان غربی شهریور امسال میزبان کارشناسان آفرینش های هنری منطقه یک کشوری شامل استان های آذربایجان غربی و شرقی، قزوین، گیلان، زنجان و اردبیل خواهد بود.

وی افزود: این میزبانی به مدت 2 روز از هفتم شهریور به منظور بررسی آثار نقاشی کودکان و نوجوانان و عملکرد کیفی 6 ماهه آنان توسط کارشناسان هنری جهت حفظ  و پیشرفت استعدادهای هنری در ارومیه برگزار می شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی، با اشاره به میزبانی استان از 4 برنامه فرهنگی و ادبی افزود: علاوه بر نشست کارشناسان هنری اردوی استانی، بانوان پنجره و جشنواره قصه گویی استانی نیز برگزار خواهد شد.

زاهدی با بیان اینکه امسال کانون پرورش فکری آذربایجان غربی در اردوی 3 روزه در اردوگاه معلم میزبان اعضای نوجوان دختر کانون پرورش فکری از 17 شهرستان است، اظهار کرد: این اردو با هدف اجتماعی شدن نوجوانان، تقویت روحیه مشارکتی،تجربه زندگی مستقل به دور از خانواده ها  و کار دسته جمعی در کنار برگزاری برنامه های فرهنگی و تفریحی با موضوع تاریخی، هنری برگزار می شود.

وی  با اشاره به حضور 23 واحد ثابت کانون پرورش فکری و 7 واحد سیار در اردوی 3 روزه عنوان کرد: دراین اردو  65 نوجوان 12 تا 14 ساله به همراه مربیان برگزیده کانون شرکت خواهند کرد. هدف از برگزاری این اردو غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان با برنامه هایی چون برگزاری کارگاه تاریخ شکل گیری صنایع دستی، کارگاه بهره وری آب، ساخت المان های محیطی و اجرای بازی های محلی می باشد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی، تصریح کرد: جشنواره بانوان« دو پنجره،دولبخند»  امسال با حضور  مصطفی رحماندوست چهره ملی و شناخته شده زمینه کودکان برگزار خواهد شد.

وی افزود: در جشنواره بانوان «دو پنجره، دو لبخند»کتاب کاش حرفی بزنیم در بین 80 نوجوان کانونبه منظور افزایش اعتماد به نفس و ایجاد روحیه نقدپذیری با قرائت  مصطفی رحماندوست نویسنده این کتاب و با حضور خود وی توسط کودکان و نوجوانان نقد و بررسی می شود.

زاهدی با بیان اینکه مرحله استانی جشنواره ملی قصه گویی 27 و 28 شهریور برگزار می شود، تصریح کرد: این جشنواره در بخش های آزاد، مربیان فرهنگی و ادبی، پدرو مادر بزرگ ها و نوجوان 14 تا 17 ساله با موضوع آزاد و درون مایه آموزشی تربیتی برگزار می شود.

وی، اظهار داشت: مرحله شهرستانی جشنواره قصه گویی با شرکت 206 نفر از اعضای کانون برگزار شده که از این تعداد 64 نفر به مرحله استانی قصه گویی راه یافته اند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی، گفت: نفرات برگزیده مرحله استانی به مرحله منطقه ای که از اول آبان تا 15 آذر در تهران برگزار می شود راه می یابند.

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=267321

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.