تاریخ : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰
1

مسئولان فرهنگی زمینه ازدواج به موقع جوانان را فراهم کنند/ وضعیت نامناسب اقتصادی مانع ازدواج جوانان

  • کد خبر : 267103
  • 01 شهریور 1396 - 7:26
مسئولان فرهنگی زمینه ازدواج به موقع جوانان را فراهم کنند/ وضعیت نامناسب اقتصادی مانع ازدواج جوانان

مدیر حوزه های علمیه خواهران آذربایجان غربی گفت: مسئولات فرهنگی بایدبه موقع زمینه ازدواج را برای جوانان فراهم کنند.

حجت الاسلام و المسلمین حمید راحلی در گفتگو با خبرنگار اروم نیوز گفت: ازدواج جزء سنت های حسنه و بسیار موکد دین اسلام  و از اصلی ترین مباحث بقای بشریت می باشد.

وی افزود: ازدواج جهت بقای خانواده و تدام جامعه نیازمند است چرا که جامعه و خانواده با ازدواج و فرزند آوری تدام می یابد.

مدیر حوزه های علمیه خواهران آذربایجان غربی، با اشاره به شرایط اقتصادی جامعه تصریح کرد: خوف اقتصادی نباید جلو گیری از ازدواج باشد ازدواج جوانان را نسبت به مسئولیت ها یشان واقف تر و آن هارا نسبت به انجام این مسئولیت ها و  بر پا کردن زندگی مناسب مهتمم تر می سازد.

وی، ازدواج را در زندگی جووانان پر برکت خوانده و گفت: ازدواج مقوله ای پر برکت بوده و مشکلات جوانان با تلاش ها و کوشش های آنان  حل می شود چرا که ازدواج یک انگیزه بسیار مفید می باشد.

حجت الاسلام راحلی، تاکید کرد: متاسفانه خوف واهم در جوانان تمایل به این امر حسنه را به تعویق می اندازد و این خوش آینده پیروان اسلام نبوده و باید جوانان در زمان مناسب تن به ازدواج دهند.

وی، اظهار داشت: مسئولان فرهنگی باید زمینه ازدواج برای جوانان را به خوبی فراهم کرده و این شرایط مطابق با الگوی ازدواج ائمه و سبک زندگی اسلامی باشد  .

مدیر حوزه های علمیه خواهران آذربایجان غربی، خاطر نشان کرد: ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) نمونه بارز یک ازدواج ساده و آسان بوده جوانان باید این ازدواج و سبک زندگی اسلامی را الگو برای خود قرار داده و به فرمایشات مقام معظم رهبری نیز در خصوص سبک زندگی اسلامی جامه عمل پوشانند.

بیشتر بخوانید..
بیش از ۸۰۰ کیلوگرم پیله تر ابریشم در آذربایجان غربی تولید می‌شود

 

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=267103

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.