تاریخ : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰
1

آذربایجان غربی دومین استان شهیده پرور کشور

  • کد خبر : 267143
  • 01 شهریور 1396 - 14:09
آذربایجان غربی دومین استان شهیده پرور کشور

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه شهدای آذربایجان غربی از برگزاری اجلاسیه زنان شهید استان در کنار کنگره12هزار شهید استان خبر داد.

به گزارش اروم نیوز لیلا سپهری صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری اجلاسیه زنان شهید استان گفت : آذربایجان غربی دومین استان شهیده پرور کشور می باشد و کنگره ملی 12هزار شهید استان برای اولین بار پس از سالها در استان برگزار خواهد شد  که در کنار این کنگره اجلاسیه زنان شهیده  نیز برگزار می شود .

وی افزود: هدف از برگزاری این اجلاسیه نشان دادن و معرفی زنان شهیده دفاع مقدس به عنوان الگوی سوم و زن نه شرقی ، نه غربی به مردم و جهانیان می باشد.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه شهدای آذربایجان غربی تصریح کرد: کنگره 12 هزار شهید استان دهه اول آبان ماه در استان برگزار خواهد شد که یک روز مختص بر گزاری اجلاسیه زنان شهیده می باشد  .

سپهری گفت: طی رایزنی های انجام شده با دیگر ادارات و سازمان ها دیدار با خانواده 695 زن شهیده استان  انجام خواهد گرفت و ویژه نامه زنان شهیده و ایثارگر استان نیز به چاپ خواهد رسید .

وی با اشاره به معرفی مادر شهید امینی به عنوان اسوه زنان دفاع مقدس خاطر نشان کرد: مادر شهید امینی به عنوان اسوه زنان دفاع مقدس و مادر شهید فلاح «شمامه لنبرانی » به عنوان سردار سازندگی استان در عرصه محرومیت زدایی  معرفی خواهند شد .

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: خانم شمامه لنبرانی مادر شهید فلاح هم اکنون نیز با وجود سالخوردگی ها و سن بالایشان دست از کارهای سازندگی و کمک به محرومان نکشیده و هم چنان در این عرصه حضوری فعال و موثر دارند .

بیشتر بخوانید..
اهدا ۱۱۰ سری جهیزیه به نو عروسان مناطق محروم

وی از برگزاری یادواره های شهدای استان خبرداده و عنوان کرد: همچنین یادواره های شهدای ترور شهرستان مهاباد ،شهدای بمباران شهرستان سردشت و شهدای روستای تازه کند سلماس در هفته دفاع مقدس برگزار خواهد شد .

سپهری افزود: همچنین در صدد آن هستیم که با همکاری ارگان های مربوطه پل ها و تقاطع غیر هم سطح مزین به اسامی زنان شهیده را داشته باشیم .

وی اذعان داشت: در اجلاسیه زنان شهیده استان از نمایندگان کشورهای همسایه و زنان و کودکان یمنی جهت نشان دادن مظلومیت اینان دعوت به عمل خواهد آمد.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه شهدای آذربایجان غربی تاکید کرد: نقش زنان آذربایجان در دفاع مقدس باید مکتوب شده و از ادارات و سازمان های مربوطه همکاری لازم در خصوص به نتیجه رساندن این پروژه درخواست همکاری لازم را داریم چنانچه برخی از این ارگان آمادگی خودجهت همکاری را اعلام نموده اند.

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=267143

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.