تاریخ : جمعه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۱

بهره مندی 47 روستای آذربایجان غربی از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی در هفته دولت/ آبرسانی به 33 روستا با تانکر آب انجام می شود

  • کد خبر : 267095
  • 31 مرداد 1396 - 13:45
بهره مندی 47 روستای آذربایجان غربی از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی در هفته دولت/ آبرسانی به 33 روستا با تانکر آب انجام می شود

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب روستایی آذربایجان غربی ازبهره برداری طرح های آبرسانی به 47 روستای استان همزمان با هفته دولت خبرداد.

به گزارش اروم نیوز، کاظم محمدی اقدم صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات گفت: برخورداری از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برای هر انسانی حق مسلم است. برداشت بی رویه از آب های زیرزمینی کشور از مسائلی است که باید به آن توجه و رسیدگی لازم را کرد.

وی، با اشاره به عملیات انجام گرفته در دولت یازدهم افزود: عملیات اجرایی در 455 روستا با جمعیت 227 هزار نفری انجام گرفته و یک هزار و 400 میلیارد ریال در این خصوص هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی، با اشاره به این که اعتبار پیش بینی شده برای نقشه راه آب و فاضلاب روستایی، 14 هزار میلیارد ریال می باشد، تصریح کرد: اعتبار پیش بینی شده برای سال 96 یک هزار و 510 میلیون ریال  است.

وی در خصوص تامین اعتبار مورد نیاز خاطر نشان کرد : 810 میلیارد ریال از خزانه دولت و 700 میلیارد ریال آن از صندوق توسعه استان فراهم خواهد شد.

محمدی اقدم افزود: عملیات اجرایی در 338 روستا باعث بهره مندی جمعیتی بالغ بر 152 هزار نفر از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی شده و مبلغ بر آورد شده جهت ایجاد مجتمع آبرسانی و تک روستایی 400 میلیارد تومن بر آورد شده است .

وی تصریح کرد: با آغاز هفته دولت 47 روستای استان با جمعیتی بلغ بر226 هزار نفر 120میلیارد ریال اعتبار هزینه شده دارای آب آشامیدنی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب روستایی آذربایجان غربی بابیان اینکه این طرح ها درقالب 15 مجتمع آبرسانی اجرا شده اند، اظهارداشت: دراجرای این طرح ها 4 حلقه چاه عمیق حفر و 4 رشته چشمه وقنات نیز بازسازی و بهسازی شده اند.

وی اذعان داشت: آبرسانی به 33 روستای استان با تانکر آ انجام می شود و در سطح استان 114 روستای غیر برخوردار از آب آشامیدنی وجود داد که با تخصیص اعتبار برنامه هایی جهت  آبرسانی انجم خواهد گرفت.

محمدی اقدم، در خصوص اقدامات انچجام گرفته در روستاهای حاشیه دریاچه ارومیه عنوان کرد : اقدامات مفیدی در خصوص از بین بردن شوری آب در روستاهای حاشیه دریاچه ارومیه انجام گرفته که آب این مناطق به حد لب شوری رسیده و از لحاظ بهداشتی قابل شرب بوده و هیچ مشکلی ندارد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=267095

ثبت دیدگاه