تاریخ : چهارشنبه, ۴ خرداد , ۱۴۰۱

کناره گیری بیش از 70 درصد بافندگان فرش از شغل خود /دولت به وضع نابسامان فرش رسیدگی کند

  • کد خبر : 266795
  • 23 مرداد 1396 - 13:51
کناره گیری بیش از 70 درصد بافندگان فرش از شغل خود /دولت به وضع نابسامان فرش رسیدگی کند

رییس اتحادیه بافندگان فرش دستباف ارومیه گفت : بیش از 70 درصد بافندگان فرش بدلیل مشکلات اقتصادی از شغل خود کگناره گیری کرده اند .

محرم سید جعفری در  گفتگو با خبرنگار اروم نیوز با اشاره به وضعیت بازار فرش در ارومیه و آذربایجان غربی گفت: امسال متاسفانه به دلیل نبود بودجه و پول وضعیت بازارفرش ازنظرصادرات فروش  ناامیدکننده ونامطلوب است.

وی افزود: 70 درصد بافندگان استان بدلیل افزایش قیمت مواد اولیه ،نبود بازار فروش ،کمبود نقدینگی و سود در این زمینه از بافت فرش کناره گیری کرده  و از تمدید بیمه و دفترچه های خود خودداری می کنند .

رییس اتحادیه بافندگان فرش دستباف ارومیه ضمن اشاره به پرداخت سهم ۲۷ درصدی بافندگان درپرداخت بیمه عنوان کرد: به دلیل پرداخت نکردن سهم بیمه دولتی امسال هیچگونه سهمیه ای برای بیمه کردن قالی بافان نداشتیم وهمچنین بیمه بسیاری ازبیمه شدگان به دلایل گوناگونی ازجمله حضورنداشتن قالی باف هنگام مراجهه بازرس درمحل کارباطل شده است.

سید جعفری افزود: تعداد بافندگان فرش از 10 هزار نفر به 3هزار 700 نفر کاهش یافته است .

رئیس اتحادیه بافندگان فرش دستبافت با اشاره به اقتصاد مقاومتی گفت: فرش به عنوان کالای غیر نفتی یاد می شود و به عنوان دومین کالای صادراتی ایران بعدازنفت است که هیچگونه وامی برای قالی بافان صادرنشده است.

وی گفت: از دولت درخواست می‌شود توجه ویژه‌ای به صنعت فرش دست‌بافت و بافندگان از طریق ایجاد بستری برای خرید فرش از سوی اتحادیه و تامین مواد اولیه ارزان‌قیمت برای اعضا داشته باشد زیرا عمده بافندگان فرش ازطبقات ضعیف و محروم جامعه هستند که توانایی پرداخت هزینه مواد اولیه و بازاریابی برای محصول خود را ندارند.

انتهای پیام/

بیشتر بخوانید..
۲۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات اعتباری در سفر رئیس جمهور به آذربایجان غربی اختصاص یافت
لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=266795

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه