تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰
1

احیای جایگاه واقعی شورای شهر با انتخاب شهردار مستقل/وقایع دوره چهارم تکرار نشود

  • کد خبر : 266631
  • 19 مرداد 1396 - 7:20
احیای جایگاه واقعی شورای شهر با انتخاب شهردار مستقل/وقایع دوره چهارم تکرار نشود

منتخب پنجمین دوره شورای شهر ارومیه گفت: احیای جایگاه واقعی شورای اسلامی شهر ارومیه و انتخاب شهردار به صورت مستقل از الزامات دوره پنجم این شورا است.

حسین پناهی در گفت گو با خبرنگار اروم نیوز، گفت: احیای جایگاه واقعی شورای شهر یکی از الزامات اولیه دوره پنجم شورای اسلامی شهر ارومیه است، متأسفانه در دوره چهارم وضعیت شورا مطلوب نبود، باید با سیاست گذاری های مناسب در انتخاب شهردار به صورت مستقل عمل کرد که در دوره چهارم شورای شهر ارومیه عکس این موضوع رخ داد.

وی افزود: حرکت های فعلی تقریبا به سمت مطلوبی طی می شود، شورا به نوعی جلسات متعددی درباره گزینه های شهرداری ارومیه برگزار می کند، تا با جمع بندی مطلوبی به آبادانی و توسعه شهر برسیم.

وی تأکید کرد: در دوره چهارم شورای شهر ارومیه برخی مصوبات شورا تحت تاثیر نگاه مدیریتی بعضی ها قرار گرفته بود که باید در دوره پنجم شورای اسلامی شهر ارومیه با جنبه های نظارتی شورا این موضوع اصلاح شود.

عضو فعلی شورای اسلامی شهر ارومیه با اشاره به اینکه ضعف نظارتی و مدیریتی شورای شهر چهارم مشهود بود، گفت: در سنوات گذشته در انتخاب شهرداری مشکلات عدیده ای داشتیم، به عملکرد محمد حضرتپور نسبت به سنوات گذشته نمره قابل قبولی می توان داد، اما نسبت به کارهایی که می بایست انجام می گرفت و نشد نمره ضعیفی می دهم.

پناهی تصریح کرد: در دوره چهارم شورای شهر ارومیه با شکل گرفتن موضوع آبادگران، اعضای شورای شهر منتخب شهردار بودند نه انتخاب مردم و از این جهت محمد حضرتپور نیز به عنوان شهردار انتخاب شد، تا حدودی این موضوع اصلاح شده اما متأسفانه مقداری اثر گذار است و به همان منوال قبلی طی می شود ما نیز وظیفه داریم تا وضعیت را تغییر داده و اصلاح کنیم اما برخی آقایان مصرانه روند گذشته را پیش می برند.

منتخب پنجمین دوره شورای شهر ارومیه تأکید کرد: تعداد کثیری از اعضا متقاعد شده اند که گزینه های شهرداری بررسی و شهردار ارومیه انتخاب شوند.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=266631

برچسب ها

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.