تاریخ : دوشنبه, ۲۶ مهر , ۱۴۰۰

افزایش حضور کاروان‌های راهیان نور در مناطق عملیاتی آذربایجان غربی+فیلم

  • کد خبر : 266645
  • 19 مرداد 1396 - 12:51
افزایش حضور کاروان‌های راهیان نور در مناطق عملیاتی آذربایجان غربی+فیلم

این روزها کاروان‌های راهیان نور از مناطق شمال غرب ایران بازدید کرده و از نزدیک با ایثارگری‌ها و فداکاری‌های شهدا آشنا می‌شوند که از آن‌ جمله می‌توان به حضور آنان در مناطقی عملیات نصر ۷ در شهرستان سردشت اشاره کرد.

به گزارش اروم نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، آذربایجان غربی در چهار دهه اخیر 12 هزار شهید را تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است که تعدادی از این شهدا در زمان دفاع مقدس و در جنگ با رژیم بعثی عراق شهید شده‌اند و تعدادی زیادی نیز در درگیری و جنگ با گروهک‌های تروریستی منطقه به درجه رفیع شهادت نایل آمده اند.

همان طور که مقام معظم رهبری فرموده است «آذربایجان سر ایران است» و امروزه شاهد آن هستیم که حقیقتا این توصیف رهبر انقلاب از آذربایجان به معنای واقعی در حال عینیت است چراکه آذربایجان غربی هنوز که هنوز است شهید پرور است و باب شهادت در آن اصلا بسته نشده است.

آذربایجان غربی، هدف حمله رژیم بعث عراق و منافقین

مردم عادی آذربایجان غربی به حدی در زمان جنگ با عراق مورد ظلم واقع شده‌اند که در زمان دفاع مقدس مردم این استان و نیروهای مسلح هم توسط رژیم بعث عراق و هم توسط گروهک‌های تروریستی و منافقین در داخل هدف حمله واقع شده و حتی اموال آن‌ها نیز توسط عناصر منافق مورد غارت قرار می‌گرفت.

اگرچه برخی وقایع در زمان جنگ با عراق به وقوع پیوسته و در آن زمان نیز اثرات آن پایان یافته است مانند ساختمان‌های تخریب شده در زمان جنگ که بعدا مورد بازسازی قرار گرفته‌اند ولی برخی از وقایع آثار بسیار مخرب و مستمری دارند و از جمله آن‌ها می‌توان به بمباران شیمیایی سردشت اشاره کرد که آثار آن هنوز هم در زندگی مردم این شهرستان دیده می‌شود و بعضا نوزادان تازه به دنیا آمده در این شهرستان به سبب حمله شیمایی عراق در سال‌های گذشته دچار مشکلات سلامتی متعددی شده‌اند.

بیشتر بخوانید..
به تکریم ارباب رجوع در بدنه شهرداری ارومیه نگاه ویژه شود/ مبارزه با «بی تفاوتی» رویکرد جدید ستاد امربه معروف است

بازدید کاروان راهیان نور از مناطق عملیاتی آذربایجان غربی

این روز‌ها کاروان‌های راهیان نور و مردم منطقه از مناطق عملیاتی آذربایجان غربی بازدید می‌کنند و یاد شهدای آن زمان را گرامی می‌دارند و با فداکاری‌ها و ایثار‌های شهدا از نزدیک آشنا می‌شوند.

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در سردشت، با اشاره به حضور کاروان راهیان نور در مناطق عملیاتی اظهار کرد: در دهه دوم مردادماه و در ایام سالگرد عملیات نصر 7 شاهد حضور خیلی خوب مردم بومی منطقه و کاروان‌های راهیان نور در مناطق عملیاتی هستیم.

سردار نادر ادیبی بیان کرد: با توسعه کاروان‌های راهیان نور از جنوب به غرب و کاروان‌های راهیان نور دریایی، چشمه‌های جدیدی از منابع و معارف بسیار بزرگ دفاع مقدس برای مردم به جریان افتاده است.

جنگ داخلی و خارجی در شمال غرب کشور

وی افزود: در مناطق عملیاتی شمال غرب هم جنگ داخلی وجود داشت و هم جنگ بیرونی و خارجی وجود داشت که شاهد حماسه‌های مکرر مردم این منطقه و نیروهای مسلح بودیم.

ادیبی گفت: هر کدام از این حماسه‌ها منشأ درس، عبرت و همت مردم در مقابل دشمنان است که این یادمان‌ها مانند باز کردن پنجره هایی رو به حماسه‌های پر شکوه جمهوری اسلامی است.

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور تصریح کرد: شاهد افزایش روزافزون حضور کاروان راهیان نور در مناطق عملیاتی هستیم که امیدواریم با توسعه زیرساخت‌های مناسب در مناطق عملیاتی بتوانیم مردم بیشتری را به عنوان زائر در این مناطق داشته باشیم.

حضور با شکوه کاروان راهیان نور در آذربایجان غربی

معاون هماهنگ کننده سپاه شهدا استان آذربایجان غربی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در سردشت، با اشاره به شکوه برگزاری راهیان نور شمال غرب در آذربایجان غربی اظهار کرد: راهیان نور شمال غرب در آذربایجان غربی در شهرستان سردشت با شکوه خاصی در حال برگزاری است و یادواره شهدای نصر 7 در این شهرستان برگزاری می‌شود.

بیشتر بخوانید..
مرگ باشگاه سردار بوکان با ویروس بی هویتی

سرهنگ جلیل وحیدی بیان کرد: آذربایجان غربی میزبان 7 استان کشور در مراسم راهیان نور است وبا توجه به سابقه خوبی که در جنگ تحمیلی و انقلاب داشته است، سعی بر آن است تا این مراسمات باعظمت بیشتر برگزار شود و بازدید مردم نیز از مناطق جنگی از رشد قابل قبولی برخوردار است.

وی افزود: از اول مرداد ماه در شب‌های روزهای فرد نمایش رزمی بصیرتی تحت عنوان علم داران ولایت در حال برگزاری است و مراکز استان‌ها ملزم هستند که این نمایش را برگزار کنند و همچنین در این شب‌ها 5الی 6 هزار نفر از مردم ارومیه و آذربایجان غربی از این نمایش دیدن می‌کنند.

وجود 6 یادمان شهدا در آذربایجان غربی

وحیدی گفت: در آذربایجان غربی 6 یادمان شهدا وجود دارد که این یادمان‌ها عبارتند از، یادمان‌های شهید بوالفتح، شهید کاظمی، شهید تمرچین و شهدای تمرچین، شهید بروجردی، شهید زین الدین و یادمان شهدای گمنام در ارومیه که پذیرای زائرین راهیان نور است و حتی از کشور‌های ترکیه و عراق نیز برای بازدید از این یادمان‌ها به اینجا می‌آیند.

معاون هماهنگ کننده سپاه شهدا استان آذربایجان غربی تصریح کرد: از مسئولین انتظار می‌رود که از یادمان‌ها حمایت کنند تا در سال‌های آینده بتوان یادمان‌های بزرگی را بنا کرد البته این منطقه به مشهد شهدا تبدیل شده است چرا که مردم برای زیارت شهدا به اینجا می‌آیند.

وی گفت: این برنامه‌ها می‌تواند در راستای بد فرهنگی‌هایی که در جامعه به وجود آمده است تاثیر مثبت و خوبی بگذارد.

 

 

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=266645

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.