تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰
2

تأثیر امام رضا(ع) بر فرهنگ ایران انکارناپذیر است

  • کد خبر : 266339
  • 13 مرداد 1396 - 9:52
تأثیر امام رضا(ع) بر فرهنگ ایران انکارناپذیر است

مدیر کل جذب منابع خیرین مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور گفت : بی‎تردید حضور امام رضا(ع) در منطقه خراسان، منشأ تأثیرات فرهنگی و سیاسی ویژه‎ای بر مردم این سرزمین است .

حجت الاسلام محمد علی عدالت، در گفتگو با خبرنگار اروم نیوز با اشاره به شرافت های بالای خانوادگی امام رضا (ع)  گفت : امام رضا (ع)فردی واجبه الاطاعه می باشند پدر وی ؛پدر و فرزند شهید، امام و فرزند امام بودند و مادرشان به تعبیر امام صادق (ع) پاکترین بانوی زمان خویش بودند.

وی  با اشاره به صفات اخلاقی  امام رضا (ع) افزود :یکی از بارزترین صفات اخلاقی امام رضا(ع) که زبانزد خاص و عام می باشد رئوف بودن و رضا بودن وی است که در آن زمان ضمانت یک آهو را کرده اند پس بدون شک صامن تمام مسلمانان خواهند شد و این رفعت و بزرگمردی وی را نشان می دهد.

مدیر کل جذب منابع خیرین مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور، با اشاره به دانش وافر این امام بزرگوار، ایشان را یکی از معصومینی دانست که توانست تشیع را به معنای واقعی به مردم عادی ایران بشناساند و اضافه کرد: محوریت اصلی شخصیت امام رضا(ع) علاوه بر رأفت و مهربانی ذاتی ایشان، دانش وافرشان در زمینه‎های گوناگون علمی بود، به همین دلیل ایشان را «عالم آل محمد(ص)» می‏نامیدند و از آنجائی‌که هر کدام از این نام‏ها مصادیقی از انوار الهی هستند، امام رضا(ع) مظهری از دانش الهی بود.

وی با بیان روایاتی در خصوص زائرین امام رضا (ع) ادامه داد : امام علی (ع) در روایاتی فرموده اند ؛هر کس حضرت علی بن موسی الرضا را در توس و غربت زیارت کند خداوند تمام گناهانش را می بخشد و هم چنین دیگر ائمه نیز فرموده اند ؛ اگر کسی قبر امام رضا (ع) را زیارت کند در روز قیامت امنیت کامل شامل زائرین آن حضرت می شود  و آتش جهنم بر جسم و جان زائرین حرام خواهد شد .

بیشتر بخوانید..
درخشش ملت در اولین آزمون قرن/ آیت‌الله رئیسی؛ هشتمین رئیس جمهور ایران

حجت الاسلام عدالت در خصوص سفر حضرت رضا (ع)به ایران خاطر نشان کرد :بدون شک سفر این حضرت به کشور ما برکات بسیاری بدنبال داشته  و تاثیر حضور ایشان در این دیاار انکار ناپذیر است چراکه سفر مسلمانان کل جهان جهت زیارت فرزند پیغمبر ،خنثی شدن توطئه های دشمنان ، رضوی و اهل بیتی شدن کشور از جمله برکات حضور این بزرگوار می باشد .

وی در پایان با اتشاره به بیانات امام رضا(ع) در نیشابور افزود:این حضرت در سخنان خود فرموده اند ؛ عرضه ولایت عین توحید  دژمستحکم من است و هر کس بخواهد وارد این دژ شود باید ولایت من را بپذیرد .

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=266339

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.