تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰
1

مسئولان به دنبال ترویج فرهنگ رضوی در جامعه باشند

  • کد خبر : 266211
  • 10 مرداد 1396 - 7:30
مسئولان به دنبال ترویج فرهنگ رضوی در جامعه باشند

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی اظهار داشت : مسئولان امروز باید سیر و سلوک امام رضا (ع) را بیش از پیش سرلوحه خویش قرار دهند دهه کرامت زمان مناسبی برا ی بازیابی خود و اقدامات خود است

حجت الاسلام محمد داداش زاده در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز گفت : افراد در قیامت همان را درو می کنند که در این دنیا کاشته اند، پس بنا بر آموزه های سبک زندگی رضوی کسی نباید به دلیل آخرت خواهی دست از تلاش در امور دنیوی بردارد.

وی افزود: ائمه(ع) در تمام جهات فکری اعتقادی، عملی و اخلاقی الگو و اسوه ما شیعیان هستند و راه نجات و سعادت در پیروی از آنان است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، خاطرنشان کرد: امام رضا(ع) اسوه کامل عبودیت و بندگی می باشند و تبعیت از چنین شخص با فضیلتی بر مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی ضروری است تا جامعه‌ای سالم و پر از معنویت داشته و این موضوع را باید به آیندگان  منتقل شود.

وی تصریح کرد: رفتار و سلوک امام رضا(ع) نه تنها الگوی ایرانیان بلکه باید الگوی تمام مسلمانان چهان و آزادی خواهان باشد وظیفه دینی هر مسلمانی است که با رعایت اخلاق و رفتار به گفتگو با ادیان مختلف پرداخته و تلاش در نشر ارزش های دینی اهل بیت (ع) داشته باشیم.

حجت الاسلام داداش زاده، با اشاره به زندگی سراسر زهد و معنویت امام رضا(ع) تصریح کرد: پرهیزکاری و تقوای امام رضا(ع) زبانزد همه حتی دشمنان بود تنها دغدغه ایشان حفظ دین خدا و اجرای وظایف الهی  طوری بود که نه تنها مردم بلکه دشمنان نیز به آن اعتراف می‌کردند و همه فکر و اندیشه ایشان نجات خود و مردم با حفظ دین خدا و اجرای وظایف الهی و تقوا و پرهیزگاری می دانستند نیز بر مسئولان ما وظیفه است تا این امام بزرگوار را سرلوحه کارهای خود قرار دهند و بیش از پیش به مردم خدمت کنند و دهه کرامت زمان مناسبی برای بازیابی خود و اقدامات خود است.

بیشتر بخوانید..
کارنامه موفق کانون عاشیق‌های حوزه هنری آذربایجان‌غربی

وی، تاکید کرد: با ترویج فرهنگ رضوی می‌توان جامعه را در برابر هجمه‌های گسترده غرب مصون نگه داشت وتمام نهادهای دینی و فرهنگی می‌بایست از همه ظرفیت‌های موجود برای جهانی‌سازی این فرهنگ غنی بهره گیرند و انسان مسلمان همواره باید تلاش کند تا سبک زندگی خود را بر مبنای بهره‌گیری از سیرهٔ نورانی ائمه اطهار(ع) قرار دهد که می‌تواند ضامن سعادت انسان بوده و جامعه مسلمانان را نجات دهد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، در پایان با اشاره به برنامه‌های دهه کرامت در آذربایجان غربی اظهار داشت: به سبب این هفته در مساجد فعال استان، هیئت‌های مذهبی شاخص در استان، 10 منطقه مختلف سطح شهر ارومیه ،17 شهرستان آذربایجان غربی و پارک‌ها جشن‌هایی با مضمون این هفته برگزار می‌شود و در برنامهٔ زیر سایه خورشید که خادمان امام رضا (ع) به استان مسافرت کرده‌اند نیز مشارکت می‌کنیم.

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=266211

نوشته های مشابه

30خرداد
کارنامه موفق کانون عاشیق‌های حوزه هنری آذربایجان‌غربی
کارشناس موسیقی حوزه هنری آذربایجان غربی خبرداد:

کارنامه موفق کانون عاشیق‌های حوزه هنری آذربایجان‌غربی

30خرداد
منتخبان شورای اسلامی شهر مهاباد مشخص شدند

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.