تاریخ : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰
2

دشمن به دنبال تضعیف بنیان خانواده ها از طریق تولیدات ماهواره ای است/ رفع چالش های تربیتی کودکان با الهام از بیانات رهبری

  • کد خبر : 265865
  • 03 مرداد 1396 - 7:20
دشمن به دنبال تضعیف بنیان خانواده ها از طریق تولیدات ماهواره ای است/ رفع چالش های تربیتی کودکان با الهام از بیانات رهبری

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه شهدا گفت : دختر نمونه باید بنا بر فرمایشات مقام عظمای ولایت الگوی سومی باشد نه همچو زنان غربی و نه شرقی که این گوهر گرانبها را به عنوان یک ابزار می نگرند.

لیلا سپهری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر، اظهار داشت: زنان و دختران امروز باید حضرت فاطمه(س) و حضرت زینب(س) و معلمان ثانوی ما ایرانیان زنان شهیده صدر اسلام را الگوی خویش قرار دهند تا بتوانند زن ایرانی اسلامی را به عنوان الگوی سوم به جهان و جهانیان معرفی کنند.

وی، با اشاره به رفع چالش های موجود در تربیت کودکان و فرزندان افزود: چالش‌ها همیشه بوده و به همین دلیل امر تربیت کار بسیار سختی است، خانواده ها باید مستحضر باشند که با الگو دادن سخنان مقام معظم رهبری در خصوص تربیت کودکان و خانواده می توانند به رفع چالش های موجود در این مورد اقدام کرده و کودکانی ایرانی و اسلامی در چامعه به امانت گذارند.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه شهدای آذربایجان غربی، گفت: زنان ایران نباید همچون زنان غربی ابزاری مورد استفاده قرار گیرند، باید توجه داشت که شان و منزلت یک بانوی ایرانی در تمام جهان حفظ شود.

این مسئول، در ادامه سخنانش، خاطرنشان کرد: دختران امروزی باید دختران دیروزی را الگوی خویش قرار داده و همچون زنان دیروزی که تا پای جانشان در پشت چبهه های جنگ مانده و در مقابل دشمن ایستادند، باید در مقابل دشمنان ایستاده و اجازه نفوذ دشمنان به مرز و بوم میهن اسلامی را ندهند.

سپهری، با تاکید بر اینکه دشمن، امروز برای سست کردن اعتقادات و باورهای ملت ایران برنامه ریزی گسترده ای را انجام داده، ابراز داشت: دشمن همه نقشه ها و توطئه های خود را در قالب جنگ نرم پیش می برد، چراکه دشمن به خوبی می داند که دختران امروز، مادران فردای جامعه ایران هستند و به همین خاطر تلاش دارد تا با سست کردن اعتقادات دختران کشور، زمینه سازی لازم را برای از بین بردن کیان خانواده فراهم سازد.

بیشتر بخوانید..
احساس نیاز کارآفرین لازمه پیشرفت

وی، در خصوص تاثیر تبریک روز دختر در تعالی روح دختران گفت: به برکت نام حضرت معصومه(س) انسان الگوی نزدیکی دارد که می‌تواند بهتر با آن ارتباط برقرار کند. آن حضرت در سن جوانی توانست در امور گوناگون از جمله عفاف، حیا، حرکت اجتماعی، ایمان و دیگر موارد به درجه والایی از کمال برسد چراکه دیدن یک الگو در کنار انسان می‌تواند از نظر تربیتی اثر زیادی در تربیت دختران ما داشته باشد.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه شهدای آذربایجان غربی، در پایان تصریح کرد: رحمت و مهربانی و نقش دختر در خانه در راستای مراقبت از کانون خانواده یکی از دلایل اطلاق دختر به رحمت خداوندی است. به این معنی که دختر با جنس لطیف خود می‌تواند آرامش و رحمت را برای خانواده‌ها به ارمغان بیاورد. علاوه بر این صیانت‌کردن از دختر در خانواده به دلیل آسیب پذیری بیشتر دخترها سخت‌تر است، به همین دلیل باید مراقبت بیشتری صورت گیرد و خداوند هم به کار سخت‌تر پاداش بیشتری می‌دهد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=265865

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.