تاریخ : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰
1

بافت های فرسوده یکی از معضلات اصلی شهرهاست/ نظام مهندسی برای حل این معضل دولت را کمک کند

  • کد خبر : 265303
  • 21 تیر 1396 - 18:47
بافت های فرسوده یکی از معضلات اصلی شهرهاست/ نظام مهندسی برای حل این معضل دولت را کمک کند

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: نظام مهندسی برای حل معضل بافت های فرسوده شهرها ورود کرده و کمک حال دولت و ارگان های ذیربط باشد.

به گزارش اروم نیوز، محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در بیستمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی کشور در ارومیه گفت: بافت های فرسوده یکی از معضلات اصلی شهرهاست و ما از نظام مهندسی می خواهیم برای حل این معضلات به آن ورود و کمک حال دولت و ارگان های ذیربط باشد.

وی با تاکید بر اینکه ظرفیت بخش خصوصی بالاست چرا باید متکی به بخش دولتی باشیم، افزود: هم اجرا و هم نظارت توسط بخش خصوصی است که باید این رویه تغییر یابد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قوانین نظام مهندسی ایرادات اساسی دارد و باید قبول کنیم که این سازمان، استقلال کافی ندارد؛ اصلاح قوانین این سازمان از سال گذشته آغاز شده است، قوانین باید شان و جایگاه مهندس و سازمان را حفظ کند.

هادی بهادری نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی نیز در بیستمین اجلاس سراسری هیات عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور گفت: باید تکلیف سازمان نظام مهندسی کشور مشخص شود.

وی با تاکید بر اینکه شهرسازی خوب مساله بسیار مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: افزایش فرهنگ عمومی شهر و رفع مشکلاتی چون ترافیک، حاشیه نشینی در گرو شهرسازی خوب و نگاه تخصصی به این حوزه است.

انتهای پیام/

بیشتر بخوانید..
احساس نیاز کارآفرین لازمه پیشرفت
لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=265303

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.